News: Rezerwy: Do Radomia z Piechem i Lewczukiem

Rezerwy: Do Radomia z Piechem i Lewczukiem

15.08.2014 10:15

(akt. 08.12.2018 12:05)

W piątek o godzinie 19:00 rezerwy Legii zmierzą się na wyjeździe z Bronią Radom w ramach drugiej kolejki trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. "Wojskowi" wystąpią w eksperymentalnym składzie. Na boisku pojawią się chociażby Łukasz Budziłek, Igor Lewczuk czy Arkadiusz Piech (będzie miał okazję strzelić gola w oficjalnym meczu po 806 minutach przerwy). W sumie na placu gry zamelduje się trzynastu graczy, którzy w ostatnich tygodniach trenowali pod okiem Henninga Berga. Relacja tradycyjnie na Legia.Net.

W pierwszej kolejce Legia II przegrała 0:2 z rezerwami Pogoni Siedlce. Z kolei Broń wysoko pokonała 4:1 WKS Wieluń na wyjeździe, a bramki dla wygranych zdobywali Mariusz Marczak, Dominik Leśniewski, eks-legionista Michał Bojek oraz Piotr Nowosielski. "Wojskowi" plasują się na 15. miejscu w tabeli. Gracze z Radomia - razem ze Startem Otwock - przewodzą stawce.

Trenerem "Broniarzy" jest Tomasz Dziubiński. Były król strzelców polskiej ligi w barwach Wisły Kraków w sezonie 90/91, a także pierwszy Polak, który strzelił gola w Lidze Mistrzów. 46-latek jest szkoleniowcem radomskiego zespołu od maja 2013 roku. W ekipie biało-czerwono-niebieskich na kolejny sezon pozostał wspomniany już Marczak, który w poprzednich rozgrywkach został królem strzelców trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej z 23 bramkami na koncie, czym zdeklasował konkurencję.

Spotkanie z Bronią będzie szczególne dla Bartłomieja Kalinkowskiego, który wychował się w Radomiu, a jako junior trenował w szkółce tego klubu w latach 2006-2010. Właśnie stamtąd "Kali" trafił na Łazienkowską. Warto też wspomnieć, że jego ojciec był członkiem zarządu klubu.

Trener Henning Berg w ostatnim tygodniu odesłał siedmiu piłkarzy na treningi z drugą drużyną, choć do tej pory ćwiczyli z pierwszym zespole. Mowa o Mateuszu Wietesce, Mateuszu Hołowni, Robercie Bartczaku, Krystianie Bieliku, Michale Kopczyńskim, Mateuszu Szwochu oraz Adamie Ryczkowskim. Wszyscy znaleźli się w kadrze na konfrotnację z Bronią. Dodatkowo Norweg zdecydował, że w Radomiu do dyspozycji Jacka Magiery będzie także pięciu innych zawodników czyli Łukasz Budziłek, Igor Lewczuk, Łukasz Moneta, Bartłomiej Kalinkowski, a także Arkadiusz Piech, dla którego może to być okazja do przerwania passy 806 minut bez trafienia w oficjalnym spotkaniu.

W meczowej "osiemnastce" zabrakło miejsca dla kilku ważnych piłkarzy rezerw. Do składu nie załapali się chociażby: Wojciech Kochański, Filip Karbowy, Grzegorz Tomasiewicz czy Kamil Anczewski - prawdopodobnie wszyscy oni zagrają w Centralnej Lidze Juniorów przeciwko Wiśle Kraków. W kadrze znalazł się z kolei Cezary Michalak, który ostatnio obejrzał czerwoną kartkę, ale sędzia pokazał mu wcześniej dwie żółte kartki, co pozwoliło mu uniknąć zawieszenia.

Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00 na stadionie w Radomiu przy sztucznym oświetleniu. Poniżej pełna kadra zespołu Jacka Magiery. Relacja tradycyjnie na Legia.Net.

Bramkarze: Łukasz Budziłek, Artur Haluch

Obrońcy: Łukasz Turzyniecki, Jan Grzesik, Cezary Michalak, Norbert Misiak, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia, Igor Lewczuk, Łukasz Moneta

Pomocnicy: Kamil Kurowski, Robert Bartczak, Krystian Bielik, Michał Kopczyński, Mateusz Szwoch, Bartłomiej Kalinkowski

Napastnicy: Adam Ryczkowski, Arkadiusz Piech.