Nikodem Niski

Rezerwy: Dziewięć goli w sparingu Legii II

15.09.2021 20:30

(akt. 16.09.2021 13:32)

Legia II wygrała u siebie 6:3 z Unią Warszawa (IV liga). Hat-tricka zdobył Bartosz Dziemidowicz, a po jednym golu strzelili Szymon Włodarczyk, Nikodem Niski oraz Fryderyk Janaszek.

Pierwszego gola, już w piątej minucie, strzelili rywale. Po pół godzinie rywalizacji legioniści doprowadzili do remisu za sprawą Szymona Włodarczyka, który wykończył dogranie Kuby Wiśniewskiego z bocznego sektora boiska. Niecały kwadrans po zmianie stron przyjezdni znów objęli prowadzenie, ale moment później Legia II wyrównała po trafieniu Nikodema Niskiego. Minęło parę minut i było już... 5:2 dla miejscowych. Hat-trickiem popisał się Bartosz Dziemidowicz, który na co dzień trenuje z zespołem do lat 18. W 68. minucie jeden z piłkarzy Unii wykorzystał rzut karny. Wynik gry kontrolnej, w 88. minucie, ustalił Fryderyk Janaszek. Napastnik otrzymał podanie od Huberta Derlatki, a następnie oddał skuteczny strzał z 16. metra.

Ostatecznie, Legia II wygrała w sparingu 6:3 z IV-ligową Unią Warszawa, a już w najbliższą sobotę (18.09, godz. 16:00) zagra w lidze z Wissą Szczuczyn.

Legia II Warszawa – Unia Warszawa 6:3 (1:1)

Włodarczyk (33. Min.), Niski (60. min.), Dziemidowicz (63. min., 64. min., 66. min.), Janaszek (68. min.)- (5. min), (59. min.), (68. min. – k.)

Legia (skład wyjściowy): Kowynia - Derlatka, Żolik, Furman, Imiołek - Gościniarek, Mubaireek, Gomes - Wiśniewski, Włodarczyk, Niski