Jordan Majchrzak Legia II Warszawa - Pelikan Łowicz 2:1 (1:0)

Rezerwy: Gole w pierwszej połowie, wygrana z Victorią

19.10.2024 19:50

(akt. 19.10.2024 20:07)

Legia II wygrała na wyjeździe 2:1 z Victorią Sulejówek w 13. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Adkonis i Jordan Majchrzak, który wykorzystał rzut karny.

W kadrze zabrakło m.in. Juliena Tadrowskiego (poważniejszy uraz stawu skokowego), Michała Kucharczyka (przeciążenie), Adama Ryczkowskiego (problemy mięśniowe) i Bartosza Dembka (kontuzja kolana). Szymon Grączewski wrócił do normalnych zajęć z zespołem (po złamanym obojczyku), a Ramil Mustafajew, który ponad rok temu zerwał więzadło krzyżowe przednie oraz uszkodził dwie łąkotki, pracuje indywidualnie. W podstawowym składzie "dwójki" pojawiło się pięciu zawodników z "jedynki", czyli Marcel Mendes-DudzińskiMarco Burch, Jakub Adkonis, Mateusz Szczepaniak i Jordan Majchrzak. Spotkanie z trybun oglądał trener pierwszej drużyny "Wojskowych", Goncalo Feio.

Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Legii II, która przeważała poprzez posiadanie, tworzyła sytuacje, przebywała w ataku pozycyjnym, prostopadle podawała, miękko zagrywała za obronę, zakładała wysoki pressing i szybko odbierała piłkę, a w 4. minucie objęła prowadzenie. Pascal Mozie podał do Szczepaniaka, ten był pod presją Bartosza Jankowskiego, ale zdołał płasko zagrać wzdłuż pola karnego, futbolówka odbiła się od Sebastiana Pindora i trafiła do Adkonisa, który skutecznie uderzył z 5. metra na dalszy słupek. Potem goście przeprowadzili obiecującą akcję, w której "Adko" sprytnie wypatrzył "Szczepana", który huknął nad poprzeczką.

Victoria miała niewiele do powiedzenia w ofensywie, ale potrafiła zamienić pierwszą okazję na gola. W 16. minucie Mikołaj Misiak zapoczątkował kontrę poprzez podanie prostopadłe, a potem przeprowadził indywidualną akcję, przełożył Burcha, wbiegł w pole karne z lewej strony, minął Oliwiera Olewińskiego i strzelił z 8. metra na dalszy słupek.

Warszawiacy starali się przeważać, wypracowali więcej okazji, ale brakowało konkretów. Niecelne strzały z dystansu oddali Adkonis, Mateusz Możdżeń i Szczepaniak, który w 24. minucie celnie uderzył z pola karnego, ale bramkarz gospodarzy udanie interweniował. Chwilę później Olewiński dośrodkował z prawej strony w "szesnastkę", do Możdżenia, który główkował nieco obok dalszego słupka.

Drużyna z Sulejówka też zbudowała trochę ataków, miała kilka lepszych szans, choćby po dośrodkowaniach czy stałych fragmentach. W jednej z akcji Misiak główkował z 8. metra, ale piłkę złapał Mendes-Dudziński, który potem dobrze piąstkował po groźnej centrze z rzutu wolnego. W 42. minucie Burch zablokował Konrada Rudnickiego.

W końcówce pierwszej połowy Legia II odzyskała prowadzenie. Goście wyszli z kontrą, Szczepaniak podał wzdłuż "szesnastki" do Majchrzaka, który został sfaulowany przez Rafała Dębskiego, a potem pewnie wykorzystał rzut karny, strzelając w prawy, dolny róg.

Przyjezdni chcieli zacząć drugą połowę w taki sposób, jak pierwszą, czyli od gola. Legioniści częściej przebywali w ofensywie, mieli okazje – najpierw Możdżeń uderzył trochę niecelnie z 23. metra, po chwili bramkarz Victorii złapał strzał Jakuba Jędrasika z nieco dalszej odległości. Miejscowi próbowali odpowiadać dośrodkowaniami, ale nie byli w stanie mocniej zagrozić.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Po godzinie gry Legia II znowu podkręciła tempo, co przełożyło się na trzy dogodne sytuacje w ciągu trzech minut. Najpierw doszło do akcji zmienników – Stanisław Gieroba wycofał do Jakuba Kisiela, który płasko uderzył z 14. metra, ale golkiper gospodarzy złapał piłkę. Potem "Giero" został zablokowany na 12. metrze, a następnie Jędrasik główkował po dośrodkowaniu Olewińskiego, lecz Jan Jankiewicz nie dał się zaskoczyć.

W 78. minucie wejście smoka mógł mieć Jakub Zbróg. Skrzydłowy przeprowadził dwójkową akcję z Mozie, od którego otrzymał podanie zwrotne w "szesnastce", ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, mocno uderzając z 7. metra nad poprzeczką. W tzw. międzyczasie Jan Dźwigała (Victoria) dwa razy niecelnie główkował.

W czasie doliczonym Gieroba był blisko skutecznego lobu ze środka boiska, ale obił słupek. W końcówce miejscowi próbowali doprowadzić do remisu, ale wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Legia II wygrała 2:1 z Victorią, a w przyszłą niedzielę, 27 października (godz. 12:00), zagra w LTC z rezerwami Jagiellonii Białystok.

13. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): VICTORIA SULEJÓWEK – LEGIA II WARSZAWA 1:2 (1:2)
Misiak (16. min) – Adkonis (4. min), Majchrzak (44. min – k.)

ŻÓŁTE KARTKI: Pindor, Śliwka, Jurczyński – Karolak

VICTORIA: Jankiewicz – Śliwka (90' Żelich), Dębski, Rudnicki (74' Korczak), Wilanowski, Jankowski, Pindor, Jurczyński, Misiak (74' Dźwigała), Ławcewicz-Musialik, Wróbel (64' Jonasz)

LEGIA: Mendes-Dudziński – Olewiński (87' Konik), Burch, Mesjasz, Karolak – Adkonis (59' Kisiel), Możdżeń, Mozie – Szczepaniak (77' Zbróg), Majchrzak (59' Gieroba), Jędrasik (87' Wnorowski)