Rezerwy: Kolejna wygrana, hat-trick Rosołka

Redaktor Piotr Kamieniecki

09.02.2019 14:08

(akt. 10.02.2019 02:38)

Piłkarze trzecioligowych rezerw Legii Warszawa pokonali 5:1 Drukarza Warszawa w sparingu przygotowującym zespół do rundy wiosennej. Hat-tricka ustrzelił Maciej Rosołek, a po jednym golu dołożyli Bartłomiej Ciepiela oraz Grzegorz Aftyka.

Pierwsza połowa sparingu Legii ze stołecznym czwartoligowcem była wyrównana. Legioniści mogli objąć prowadzenie już po kilkunastu sekundach gry, ale w sytuacji sam na sam pomylił się Maciej Rosołek. Napastnik "Wojskowych" odrobił jednak nieskuteczność w dalszych fragmentach meczu. W sumie atakujący, który przebojem w trakcie rundy jesiennej wdarł się do kadry "dwójki", pokonał bramkarzy Drukarza trzykrotnie. Rosołek skompletował hat-trick zdobywając bramki w 52., 59. oraz 84. minucie.

W pierwszej odsłonie spotkania rozgrywanego na bocznym boisku przy Łazienkowskiej Arkadiusz Malarz musiał w dwóch-trzech sytuacjach interweniować. Doświadczony golkiper strzegł dostępu do bramki "Wojskowych" w świetnym stylu. Pokonany został raz, ale z pozycji spalonej i gol nie został uznany przez arbitra. Ekipa Piotra Kobiereckiego wyszła na prowadzenie w 37. minucie po uderzeniu Bartłomieja Ciepieli, który zszedł z piłką do środka i oddał strzał zza pola karnego. Legia II musiała sobie radzić bez kontuzjowanych m.in. Piotra Cichockiego, Konrada Matuszewskiego czy Kamila Orlika. W ich miejsce w kadrze pojawili się Radosław Cielemęcki i Patryk Konik

W drugiej połowie dominacja legionistów była znacznie większa, co udowodnił hat-trick Rosołka czy bramka Grzegorza Aftyki zdobyta w 69. minucie. Dobrze prezentował się Amos Shapiro-Thompson grający za plecami napastnika. Rywale zdołali zanotować honorowe trafienie, które padło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rezerwy Legii wygrały z czwartoligowym Drukarzem 5:1 i kontynuują serię zwycięstw we wszystkich sparingach od rozpoczęcia przygotowań. W kolejny meczu drużyna Kobiereckiego zmierzy się z wyżej notowanym przeciwnikiem. Rywalem "Wojskowych" będzie drugoligowiec, Pogoń Siedlce.

Legia II Warszawa - Drukarz Warszawa 5:1 (1:0)
Ciepiela (37. min.), Rosołek (52. min., 59. min., 84. min.), Aftyka (69. min.) - (65. min.)

Legia II: Malarz (46' Ojrzyński) - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Konik - Aftyka (70' Ciepiela), Pruchnik, Gęsior (57' Zjawiński), Ciepiela (46' Cielemęcki) - Shapiro-Thompson - Rosołek.