
Rezerwy: Latarnia do rozświetlenia
29.03.2014 00:46
(akt. 08.12.2018 19:21)
W poprzedniej kolejce piłkarze rezerw Legii pokonali 5:0 Omegę Kleszczów na wyjeździe. Po dwie bramki dla gości zdobywali wtedy Jakub Arak oraz Michał Efir, a jedno trafienie dołożył Michał Bajdur. Zawodnicy Mechanika Radomsko gościli za to w Wieluniu, gdzie ulegli miejscowemu WKS-owi 0:4.
Legioniści w środku tygodnia spadli na drugą lokatę w trzeciej lidze, gdyż Warta Sieradz wygrała zaległy pojedynek z Bronią Radom i o punkt wyprzedziła podopiecznych Jacka Magiery. "Wojskowi" do tej pory zgromadzili na koncie 46 "oczek". Na przeciwnym biegunie znajduje się Mechanik Radomsko, który zajmuje ostatnie miejsce i jest prawdziwą "czerwoną latarnią" rozgrywek. Zawodnicy Krzysztofa Kowalskiego wygrali w tym sezonie zaledwie trzy mecze i pięć zremisowali. Najsłabsza ekipa grupy łódzko-mazowieckiej zdobyła tylko 14 punktów.
Jesienią Legia II pokonała w Sulejówku Mechanika 4:0. Rywale byli zupełnie zagubieni na boisku, a prawdziwe show zrobił wtedy wchodzący do zespołu Peu, który zanotował hat-tricka. Gola w końcówce spotkania dołożył jeszcze Norbert Misiak. Najlepszym strzelcem zespołu z Radomska jest Tomasz Walioszczyk, który do tej pory pięć razy pokonywał bramkarzy rywali. Najskuteczniejszy wśród legionistów jest z sześcioma trafieniami Jakub Arak.
W zespole Legii na pewno zabraknie Michała Bajdura, który od poprzedniego spotkania narzeka na uraz mięśnia czworogłowego. Zagrożony był również występ Konrada Budka, który ostatecznie pojedzie do Radomska. Trener Henning Berg odesłał do drugiej drużyny Wojciecha Skabę, a także Alana Fialho. Wobec braku Michała Efira, w składzie znalazło się także miejsce dla Kamila Anczewskiego, który kilka tygodni temu wyleczył kontuzje, a do pełnej sprawności dochodził w meczach juniorów.
Przewidywany skład Legii II wygląda następująco: Skaba - Turzyniecki, Fialho, Kochański, Moneta - Parobczyk, Kurowski, Kalinkowski, Bartczak - Tomasiewicz - Arak.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Legioniści będą zdecydowanymi faworytami po ostatnich dobrych wynikach. Można się spodziewać, że "czerwona latarnia" z Radomska zaświeci po meczu jeszcze mocniej. Wynik znajdziecie oczywiście na Legia.Net.
Kadra Legii II na mecz z Mechanikiem Radomsko:
Bramkarze: Wojciech Skaba, Mikołaj Smyłek.
Obrońcy: Łukasz Turzyniecki, Konrad Budek, Wojciech Kochański, Alan Fialho, Łukasz Moneta, Norbert Misiak, Kamil Rozmus.
Pomocnicy: Mateusz Zawal, Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Kurowski, Rafał Parobczyk, Robert Bartczak, Grzegorz Tomasiewicz, Daniel Rosiński.
Napastnicy: Kamil Anczewski, Jakub Arak.
Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.