News: Rezerwy: Legia gorsza w Łowiczu

Rezerwy: Legia gorsza w Łowiczu

19.08.2018 15:47

(akt. 02.12.2018 11:22)

Piłkarze rezerw Legii Warszawa przegrali w 3. kolejce pierwszej grupy trzeciej ligi 1:3 z Pelikanem Łowicz. Honorowe trafienie dla stołecznego zespołu zanotował 180 sekund po rozpoczęciu spotkania środkowy obrońca Bartosz Brodziński.

Warszawiacy doskonale rozpoczęli spotkanie, gdyż już w 3. minucie bramkarza Pelikana Łowicz pokonał Bartosz Brodziński, stoper rezerw. Z czasem było już trudniej, a dziesięć minut później wyrównał Kamil Nowicki. Gospodarze z czasem zdołali narzucić "Wojskowym" swój styl gry, choć do przerwy utrzymał się remis 1:1. Legioniści stracili jednak Mateusza Bondarenkę, który obejrzał dwie żółte kartki i dzień po swoich urodzinach, nie mógł mówić o najlepszym prezencie.

Druga połowa toczyła się pod dyktando Pelikana, co udowodniły bramki Michała Dobkowskiego oraz najstarszego na boisku, 39-letniego Michała Adamczyka. Legia II ostatecznie przegrała 1:3 i nie przełamała niekorzystnej passy. Odkąd Pelikan wrócił do trzeciej ligi, jeszcze nigdy nie przegrał na własnym terenie z "Wojskowymi".

Pelikan Łowicz - Legia II Warszawa 3:1 (1:1)
Nowicki (13. min.), Dobkowski (51. min.), Adamczyk (71. min.) - Brodziński (3. min.)

Legia II (skład wyjściowy): Majecki - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Wojtysiak, Karbownik, Pruchnik, Bajdur - Aftyka - Zjawiński.