Patryk Pierzak

Rezerwy: Legia lepsza od ŁKS-u! Gol Pierzaka

09.04.2022 14:00

(akt. 09.04.2022 14:29)

Rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 1:0 z ŁKS-em II w czwartym meczu o stawkę w 2022 roku (25. kolejka III ligi). Jedyną bramkę zdobył Patryk Pierzak, któremu asystował Bartosz Widejko.

Trener Legii II, Marek Gołębiewski, powołał 18 piłkarzy na sobotni mecz. Na liście znalazło się czterech graczy z "jedynki": Mateusz GrudzińskiBartłomiej CiepielaRamil Mustafajew i Igor Strzałek. Warto dodać, że do kadry wrócił też Patryk Pierzak, który zmagał się ostatnio z urazem barku, a w środę zagrał w turnieju Al Abtal Cup (4:1 ze Slavią Praga). W składzie zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego) i Osamy Mubaireeka (kontuzja ręki). Z kolei w wyjściowej jedenastce rezerw ŁKS-u pojawił się były zawodnik "Wojskowych", Mieszko Lorenc.

W pierwszej połowie rywale mieli sporo sytuacji, których nie wykorzystali. W 10. minucie, po strzale ŁKS-u, piłkę z linii bramkowej wybił Grudziński. Legioniści wykreowali dwie ciekawsze okazje. Więcej działo się po przerwie – spotkanie się wyrównało, otworzyło, obie drużyny stworzyły dużo szans w ofensywie. Niezłą akcję miał Arkadiusz Ciach. Napastnik Legii II był sam na sam z golkiperem, ale ten wybronił jego uderzenie. Parę chwil później padł jedyny gol. Bartosz Widejko dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, do Pierzaka, który oddał płaski, skuteczny strzał. Stołeczny zespół miał sporo pracy w defensywie, lecz zdołał zagrać na zero z tyłu i – co najważniejsze – zwyciężyć.

Ostatecznie, Legia II wygrała na wyjeździe 1:0 z drugim zespołem ŁKS-u, a w środę (13.04, godz. 18:00) zmierzy się z Bronią w Radomiu w zaległym meczu 23. kolejki III ligi.

III liga: ŁKS II – Legia II Warszawa 0:1 (0:0)
Pierzak (70. min.)

ŁKS (skład wyjściowy): Arndt – Nowacki, Ślęzak, Lorenc, Karlikowski – Romanowicz, Sójka, Tosik, Radwanek, Gryszkiewicz – Dynel

Legia: Trojanowski – Niski, Konik (46' Pierzak), Grudziński, Widejko – Mustafajew (46' Strzałek), Noiszewski, Ciepiela, Skwierczyński (90' Czajkowski) – Dzięgielewski (75' Kwiatkowski), Kamiński (46' Ciach).