News: Rezerwy: Legia spadła z III ligi

Rezerwy: Legia spadła z III ligi

16.06.2018 18:53

(akt. 02.12.2018 11:25)

Legia II Warszawa po porażce w Łomży spadła do czwartej ligi. Warszawiacy przez 90 minut mieli odpowiedni wynik, by utrzymać się, lecz w doliczonym czasie gry gospodarze strzelili gola na 2:1 i pogrążyli drugi zespół mistrzów Polski.

Przed ostatnią kolejką rozgrywek było pewne, że legioniści będą zależni od wyników w innych meczach. Warszawiacy, przy porażkach Sokoła Ostróda lub MKS-u Ełk musieli przynajmniej zremisować. Stołeczny zespół grał w Łomży solidnie, od początku meczu legioniści dominowali, gościli pod bramką gospodarzy. Bliski gola tuż po rozpoczęciu gry był Amos Shapiro-Thompson, lecz Amerykanin uderzył piłkę głową niecelnie.

Legionistom nie brakowało inicjatywy, choć z czasem mecz się wyrównał. Optymistyczny był za to wynik w spotkaniu MKS-u, gdyż bezpośredni rywal w walce o utrzymanie przegrywał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 do przerwy. W tym momencie było już jasne, że warszawiacy muszą zremisować. Tak było po 45 minutach, ale tuż po przerwie zespół ostatni raz prowadzony przez Krzysztofa Dębka wyszedł na prowadzenie. Do futbolówki zagranej ze środka pola wybiegł aktywny Kamil Orlik i skrzydłowy trafił do siatki!

To podrażniło gospodarzy, którzy mogli wyrównać m.in. po uderzeniu z bliska, lecz na posterunku był Cezary Miszta. Golkiper stołecznej ekipy gorzej spisał się w 65. minucie, gdy nie złapał dośrodkowanej piłki, a po dwóch podaniach, miejscowi wyrównali. W ostatnim kwadransie, "Wojskowi" głównie się bronili. ŁKS prowadził grę i częściej atakował starając się wykorzystywać skrzydłowych. Nieliczne kontry warszawiaków nie potrafiły stworzyć zagrożenia, a w 90. minucie... łomżanie strzelili gola.

Ostatnie sekundy upływały na rozpaczliwych atakach całym zespołem, ale nie zmieniło się już nic... Legia II spadła z trzeciej ligi, a zawodnikom stołecznej drużyny pozostało położyć się na murawie i pozwolić sobie na łzę smutku.

ŁKS Łomża - Legia II Warszawa 2:1 (0:0)
Gałązka (65. min.), Maćkowski (90. min.) - Orlik (48. min.)

Legia II: Miszta - Wojtysiak, Pietrzyk, Bondarenko, Matuszewski - Cichocki (61' Rosołek), Karbownik, Shapiro-Thompson, Orlik (83' Olejarka) - Aftyka (73' Mydlarz) - Wełniak (69' Góral).