Rezerwy: Legia wysoko ograła Motor

Redaktor Piotr Kamieniecki

27.07.2019 15:31

(akt. 27.07.2019 15:49)

Rezerwy Legii Warszawa pokonały 4:1 Motor Lublin w sparingu pod koniec okresu przygotowawczego. Po dwie bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Maciej Rosołek i Kacper Wełniak. Zagrało też dwóch innych graczy trenujących z pierwszym zespołem: Wojciech Muzyk i Mateusz Praszelik.

Legia II Warszawa na koniec okresu przygotowawczego rozegrała sparing z Motorem Lublin. W barwach trzecioligowca nie brakowało znanych postaci. W zespole rywali wystąpili Grzegorz Bonin, Rafał Grodzicki czy znany z Łazienkowskiej Tomasz Brzyski. "Wojskowi" dysponowali za to, nie licząc bramkarzy, trzynastoma zawodnikami, w tym trzema z pierwszego zespołu. W tym gronie znaleźli się Wojciech Muzyk, Maciej Rosołek biegający na skrzydle i Mateusz Praszelik. Dla ostatniego spotkanie nie skończyło się dobrze, gdyż w 25. minucie opuścił murawę z powodu urazu.

Legioniści objęli prowadzenie po ładnej akcji Rosołka i Łakomego. Gracz pierwszego zespołu zbiegł do środka i sfinalizował sytuację dobrym uderzeniem. Do przerwy warszawiacy prowadzili 1:0. Po wznowieniu gry, w 63. minucie wyrównał Rafał Kruczkowski. Motor chciał grać w piłkę, tworzyć składne akcje i miał piłkę częściej od stołecznej drużyny. Gole strzelali jednak tylko warszawiacy. Końcówka należała do Legii II.

W 77. minucie Kacper Wełniak wykorzystał podanie podanie wprowadzonego Patryka Konika i pokonał bramkarza gospodarzy. Nie minęło wiele czasu, a ten sam zawodnik skorzystał z asysty Michała Mydlarza i strzelił swojego drugiego gola. W 85. minucie,  ponownie zadziałał duet Łakomy - Rosołek. Pierwszy zagrywał, drugi uderzał i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Legia II rozpocznie sezon 3 sierpnia od wyjazdowego spotkania z beniaminkiem III ligi, RKS-em Radomsko.

Motor Lublin - Legia II Warszawa 1:4 (0:1)
Kruczkowski (63. min.) - Rosołek (30. min., 85. min.), Wełniak (77. min., 81. min.)

Legia II: Muzyk - Niski, Pruchnik, Philipps, Grudziński - Rosołek, Mydlarz, Praszelik (25’ Łakomy), Waniek, Cichocki (55’ Konik) - Wełniak (80’ Sobiecki).