Dawid Dzięgielewski

Rezerwy: Legia zaczyna grę w Pucharze Polski

28.03.2023 12:00

(akt. 28.03.2023 01:51)

Rezerwy Legii Warszawa rozpoczynają rywalizację w mazowieckim Pucharze Polski. Stołeczny zespół (obrońca trofeum) zmierzy się w LTC z III-ligową Mławianką Mława. Mecz 1/8 finału już w środę, 29 marca (godz. 16:00).

Legia II zajmuje 9. miejsce w tabeli III ligi (grupa I), ma na koncie 32 punkty (8 zwycięstw, 8 remisów, 5 porażek) i 11 "oczek" straty do Pogoni Grodzisk Mazowiecki (lider), którą pokonała na początku rundy wiosennej (2:0). Potem zagrała z Pelikanem Łowicz (3:2), Lechią Tomaszów Mazowiecki (1:1) i Sokołem Ostróda (0:0).

Mławianka to beniaminek i zarazem wicelider III ligi (grupa I) z dorobkiem 40 punktów (12 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek). Drużyna z Mławy kapitalnie weszła w rok 2023, najlepiej spośród wszystkich zespołów w klasyfikacji. Zagrała 4 spotkania i 4-krotnie wygrała (2:1 z Pelikanem Łowicz, 6:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki, 4:1 z Sokołem Ostróda, 5:1 z Ursusem Warszawa).

"Dwójka" przystępuje do rywalizacji w mazowieckim Pucharze Polski w roli obrońcy trofeum. W finale z czerwca ub.r. Legia II wygrała 1:0 z Legionovią Legionowo po golu Wiktora Kamińskiego, który kilka tygodni temu definitywnie przeszedł do Warty Poznań. To zwycięstwo sprawiło, że warszawiacy zagrali w obecnych rozgrywkach PP na szczeblu centralnym, odpadając w I rundzie (1/32 finału; 0:5 z Wisłą Kraków).

Mecz pomiędzy drugą drużyną "Wojskowych" a klubem z Mławy już w środę, 29 marca (godz. 16:00), w LTC. Jeśli Legia II wygra, to awansuje do ćwierćfinału wojewódzkiego PP, w którym zmierzy się ze zwycięzcą pary KS CK Troszyn – Błonianka Błonie. Sztab szkoleniowy rezerw nie ma do dyspozycji Łukasza Turzynieckiego, który zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.

Pary 1/8 finału mazowieckiego Pucharu Polski (KTS Weszło, Wisła II Płock – wolne losy):