Piłka/Piłki

Rezerwy: Legia zremisowała z Leicester

27.07.2018 18:43

(akt. 21.12.2018 15:15)

Legia II Warszawa zremisowała 1:1 w sparingowym spotkaniu z Leicester City U-23. Bramkę dla stołecznej drużyny zdobył z rzutu karnego Radosław Pruchnik.

Piłkarze rezerw Legii mogli na przestrzeni kilku miesięcy skonfrontować się z tym samym rywalem, gdyż w zeszłorocznym spotkaniu z Leicester U-23 padł remis 2:2. Teraz również żadna ze stron nie przechyliła szali wygranej na swoją korzyść, choć Polacy i Anglicy rozegrali wartościowy sparing.

Do przerwy bramki nie padły. Więcej w ofensywie zaczęło dziać się w drugiej połowie. Pierwsi na prowadzenie wyszli legioniści - Kacper Wełniak był faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał najbardziej doświadczony w zespole Radosław Pruchnik. Anglicy momentami dominowali, choć dłuższe fazy przewagi można było zaobserwować po stronie "Wojskowych". Ci nie utrzymali jednak prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego, gdyż w końcówce spotkania przyjezdni strzelili gola.

- Za nami wartościowy sparing z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Remis mogę uznać za sprawiedliwy. Momentami dominowaliśmy, choć zdarzały się także fragmenty gry, w których to Anglicy prowadzili. Możemy mówić o meczu w samych superlatywach, lecz musieliśmy również odpowiednio gospodarować siłami zawodników, którzy w piątej wyjadą na zgrupowanie - stwierdził szkoleniowiec rezerw, Piotr Kobierecki.

Radosław Majecki rozegrał solidne zawody i dawał pewność całej formacji obronnej. Założenia dobrze realizował Cristian Pasquato wyróżniający się pod kątem techniki. Z kolei Hildeberto starał się grać do przodu - dodał Kobierecki.

Legia II Warszawa - Leicester City U-23 1:1 (0:0)
Pruchnik (60. min.) - (82. min.)

Legia II: Majecki - Leleno (46’ Wojtysiak), Bondarenko (46’ Pietrzyk), Brodziński, Matuszewski (65’ Grudziński) - Hildeberto (46’ Bajdur), Pruchnik (75’ Mydlarz), Gęsior (40 Aftyka), Pasquato (60’ Shapiro-Thompson), Orlik (46' Neuman) - Zjawiński (46’ Wełniak)