Rezerwy: Nie dojdzie do zaległego meczu z Sokołem Ostróda

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

25-06-2020 / 16:45

(akt. 25-06-2020 / 16:47)

W czwartek zebrał się zarząd PZPN i odniósł się do pisma wysłanego przez Legię Warszawa. Zanim do tego doszło, głos zabrał dyrektor ds. prawnych w Legii, Jakub Laskowski. Przez 6,5 minuty przedstawił argumenty i podstawy prawne stanowiska klubu. Niestety zarząd zdecydował, że nie ma podstaw na podjęcie uchwały i tym samym nie doszło do żadnego głosowania w sprawie rozegrania zaległego spotkania z Sokołem Ostróda.

Prezes PZPN argumentował, że nie ma możliwości wpływania na decyzję Warmińsko - Mazurskiego związku piłki nożnej, a jedyne co mógł uczynić, to wysłać list do prezesa związku i wyrazić swoją opinię, że decyzja została podjęta zbyt pochopnie. Tak też zrobił, ale list nie spotkał się ze zrozumieniem. Tym samym jest już pewność, że rezerwy Legii w przyszłym sezonie pozostaną w III lidze.

Legia wciąż nie wykorzystała pełnej ścieżki odwoławczej, ale kolejną instancją jest organ założycielski, czyli w tym przypadku prezydent miasta Olsztyn, Piotr Grzymowicz. Jednak z góry można założyć, że prezydent nie podejmie niekorzystnej dla swojego regionu decyzji. 

Komentarze (57)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 2 / 0
To jest klasyczny przykład na polskie futbolowe szambo. W strukturach PZPN ciągle działają leśne dziadki i jak widać ciągle mają się dobrze. Zibi to jest Twitterowy klaun a nie prezes związku. Coś się zes.ra to ZB wycofa sie rakiem do Włoch.
A pajacom z Sokoła życzę wszystkiego co najgorsze łącznie z bankructwem tego śmiesznego klubiku.
Jak to powiedział kiedyś powiedział Anthony Hopkins: "Kiedyś traktowałem ludzi dobrze teraz z wzajemnością."
Generał brygady
 • 1 / 0
Cóż, przegrał futbol. Irytuje dziadostwo i małostkowość lokalnych/prowincjonalnych ZPN-ów. W kolejnym sezonie chłopaki będą mieć motywację podwójną aby awansować.
Jaki pan taki kram, ale wielkie słowa za walkę do samego końca przez działaczy, szacunek
Więc po co marnować pieniądze na jego pensje???
Tylko u nas jest możliwe że Prezes związku Nie Ma Wpływu na decyzję swoich podwładnych :)
Generał brygady
 • 1 / 0
Cóż pozostaje mieć nadzieję, że wpadniemy na nixh w pp..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak nie Pelikan to Sokół.
Co jest z tym ptactwem w tym kraju????
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Awifauna jak awifauna.
Oby to łabędzi śpiew był.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Na razie jest paw.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie tylko w tym kraju ;-)
http://animalisticki-frazemi.eu/images/frazemi/zbornik_radova/Koncewicz_Dziduch%20za%20WEB.pdf
Generał dywizji
 • 0 / 0
Trzy rozsądne wypowiedzi: Bednar, Łysy777 i Darky.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oraz masi — czyli jednak cztery.
W przeciwnym razie nie unikniemy pułapki paradoksu kłamcy.
Porucznik
 • 1 / 0
Należy wyciągnąć lekcję z tego przekrętu - kiedy tylko się da grać częścią pierwszej drużyny, aż do uzyskania awansu. Potem już młodych nie trzeba będzie tak wspierać - niech dalej walczą sami.
Plutonowy
 • 1 / 0
Frajerstwo i tyle! Ch... im w czoło.
Podporucznik
 • 2 / 0
Mega przekręt leśnych dziadków. Jak można w ogóle mieć szacunek do takich pał co sprawiedliwość mają sobie za nic. Panie Dariuszu do sądu z tym skorumpowanym środowiskiem bo racja jest po stronie Legii !
Porucznik
 • 0 / 0
Widać jak te wsioki z PZP(R)N dbają o polską piłkę. Zamiast umożliwiać ogrywanie młodzieży w jak najwyższych klasach rozgrywkowych, promują takie efemerydy jak Ostróda. Powinno się wzorem Hiszpanii umożliwić grę rezerw w 1 lidze. A w ogóle to będą jaja, jak Ostróda nie ukończy sezonu że względu na finanse.
Starszy kapral
 • 1 / 0
W najbliższym czasie spodziewam się fali odmów wysyłania zawodników rezerw Legii na mecze reprezentacyjne
~kibic
 • 1 / 0
ja bym to podał do sądu, a potem do tryunału spawiedliwości europejskiego
Da się podważyć jakoś tą decyzję WMZPN ze względu na konflikt interesów i przewodniczacego z Ostródy?
~buczo
 • 1 / 1
ja nie wierzę w jakim kraju muszę żyć na każdym kroku wałki a jak człowiek uczciwy ro gnoją podatkami karami mandatami itp
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Trzy wam w cztery. Oddajcie 93 złodzieje.
Kpina WMZPN i kpina PZPN i Bońka. Jakoś w sprawę Hutnik - Motor mógł interweniować, jakoś wtedy się nie zasłaniał bezradnością. Kpina ze wszystkiego. WMZPN w którego zarządzie jest Kotas podjął w swojej sprawie decyzję korzystną dla siebie i po to jest ten p*******y PZPN i Komisja d/s Nagłych żeby interweniować. Teraz Boniek namaści Koźmińskiego i będzie ta sama amatorka.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Brawo pzpn kolejny raz wygrał duch gry a nie kolesiostwo. Kuriozalna sytuacja
Następnym razem trzeba myśleć o klubie a nie o tym, że reprezentacje młodzieżowe mają tam jakieś konsultację. Jeśli już puszczą to jest nauczka aby nie przekłada c meczu tylko wysłać odpowiednią ilość z 1.
Generał brygady
 • 4 / 1
To było do przewidzenia zważywszy na to że Kotas jest w składzie działaczy WMZPN. Od początku cała ta sprawa była przegrana bo nikomu nie zależało na tym aby rozwiązała się na korzyść Legii oprócz samego klubu. Taki mamy jak widać klimat i za wiele nie różni się on od lat 90tych. I co, w przyszłym sezonie cynicznie cofamy do rezerw wszystkich którzy nie weszli z ławki rezerwowej w danym meczu ligowym i cynicznie robimy awans pierwszym zespołem argumentując to koniecznością podtrzymania rytmu meczowego u piłkarzy.
Generał
 • 5 / 0
Pozostają inne opcje, ale wiadomo że uja nam to da. Okradziono nas z możliwości uczciwej rywalizacji.
Co do sokoła oby spotkała ich odpowiednia kara za to złodziejstwo.
~shai
 • 0 / 0
@łysy777 - Racja! Brawo za podejście!
~AdamJ
 • 1 / 0
Jest to kara za wysyłanie piłkarzy na nic nie warte mecze reprezentacji młodzieżowych, na "konsultacje szkoleniowe".
To kara za brak asertywności.
To kara za spolegliwość, za uległość wobec PZPN.
Ta sytuacja pokazuje jak każdy mecz jest ważny! Skoro były takie aspiracje na II ligę to taka firma jak " L II " po 18 - tu kolejkach powinna mieć przynajmniej kilka punktów przewagi nad pozostałymi zespołami. Od kilku lat Legia II to typowy średniak w III lidze, a był nawet taki sezon, że o mały włos nie spadli. Jest Akademia i czas by od początku rozgrywek " gryźć trawę " by potem nie było płaczu.
A zdążyłeś zauważyć ze dzisiejsze rezerwy to zupełnie inna drużyna niz przez ostatnie kilka lat? Poza kilkoma wyjątkami to poprostu CLJ która zaczęła sobie świetnie radzić
w seniorskiej piłce. Kobierecki robi tam fajną robotę ale to też potrzebowało trochę czasu. Przerwy w rozgrywkach nikt nie przewidział a do końca sezonu było jeszcze daleko. Podejrzewam że od 1 kwietnia zmieniłby się lider i Legia II szłaby po swoje. Ale WMZPN z prezesem Ostródy w Zarządzie nie mogli na to pozwolić.
Carrrrrramba que surpresa...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
¡Que sorpresa desagradable!
Pułkownik
 • 1 / 4
Nie mazgaic się nie pokazywać słabości.
Nie znoszę takiego słownictwa ale wiadomo co im w co.
Nienawidzę pozycji ofiary.
Chlopaki muszą być twardzi.
Awansujemy w przyszłym sezonie.
Na boisku pokażemy kto jest mocny.
Pułkownik
 • 2 / 0
Nieładnie z mojej strony pisać o kimś o nazwisku Kotas...
Mam tendencję do przekręcania nazwisk.
To ja zrobię to za Ciebie.
Toż to zwykły Kutas jest
Generał brygady
 • 3 / 0
Złodzieje Złodzieje!!!!!!!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Lecz choćby przyszły sokołów masy
I każdy miałby po dwa kotasy...
rudzielec umywa łapy jest to niesamowicie niesprawiedliwe dla tych młodych chłopaków jeżeli by było odwrotnie to cała Polska by krzyczała że Legia zdobyła awans przy zielonym stoliku na miejscu klubu nie oddawałbym zawodników na ważne mecze młodzieżówek przynajmniej przez rok i chciałbym zeby kibice odpowiednio zawsze przed meczem przywitali odpowiednio ten mafijny związek piłkarski a przede wszystkim tego rudzielca który tylko dołki kopie przed Legią
Major
 • 3 / 0
Jak można było podjąć tak niekorzystną dla Sokoła Ostróda decyzję. Teraz ten biedny klub z Warmii czekają wyjazdy m.in. do Rzeszowa. A to wszystko kosztuje: posiłki, hotel, autobus... A przecież Sokół rozgrywał takie fajne mecze na miejscu ze Huraganem Morąg, czy Concordią Elbląg.
~LaKachi
 • 0 / 0
Ażeby jechać na taki wyjazd to trzeba mieć piłkarzy a z tego co kojarzę to Pan K.tas ma do dyspozycji trzech zawodników. Musi ogarnąć jeszcze ze 20 zawodników i trenera. I do tego te karetki;/
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I hulajnogi.
Mafia iii, mafia aaa, mafia iii, mafia działa...
~TylkoLegia
 • 0 / 1
Jaki z tego wniosek? Następnym razem brać graczy z pierwszego zespołu, spuszczac łomot że aż miło i mieć all w dooopie.

A tym cieniasom życzę by z hukiem spadli tak beznadziejnie awansowali.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
I niekoniecznie jest to instancja ostatnia.
Generał dywizji
 • 4 / 0
"Kolejną instancją jest organ założycielski, czyli w tym przypadku prezydent miasta Olsztyn, Piotr Grzymowicz. Jednak z góry można założyć, że prezydent nie podejmie niekorzystnej dla swojego regionu decyzji."

No pewnie, nikt nie wykopie stołka spod samego siebie.

Powtórzę pewnie powielaną już opinię, ale że Warmińsko-Mazurski ZPN ma decydować o zasadach rozgrywek III ligi, które tyczą się nie tylko Warmii i Mazur, jest dla mnie totalną paranoją. Powinien, wydaje mi się, istnieć jakiś centralny organ nadzorujący wszystkie grupy, do którego ewentualnie Warmiński lub Mazowiecki/jakiś inny ZPN, mogą składać uwagi/skargi/zażalenia. "Jeżeli nie rozgrywacie meczu, proponujemy wam walkower."
~mietek
 • 1 / 0
Tak będzie. Od 2021 roku PZPN przejmuje organizację rozgrywek we wszystkich grupach III ligi.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Co to znaczy: nie ma podstaw?

Art. 4 § 2.
PZPN jest członkiem FIFA i UEFA, w związku z czym Związek, a także jego ligi, kluby, zawodnicy i działacze piłkarscy zobowiązują się do:
a) przestrzegania zasad lojalności, uczciwości i sportowej postawy jako realizacji idei fair play.
Przetłumaczę Ci, bo Ty chciałbyś - jako inteligentny człowiek - inteligentnie podejść do sprawy.
A to można zrozumieć tak: "Nie, bo nie i co nam zrobicie?". Tyle... Ech...
Generał dywizji
 • 4 / 0
""Nie mamy pańskiego meczu i co pan nam zrobi?"
Roman,
dokładnie, klasyka, nawet sparafrazowana, wytłumaczy wszystko...
Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Już było:

https://legia.net/news/rezerwy-legia-wysyla-pismo-do-zarzadu-pzpn/77560

ale jury uznaje odpowiedź.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Chwasty.
No i wyrwałem chwasta.
Kapitan
 • 1 / 0
Z góry można założyć że prezydent miasta nie podejmie sprawiedliwej decyzji, bo ta nie jest w jego interesie.
Aha, ciekawy ten nasz świat jest.
Ja bym podjął sprawiedliwą decyzję. Także taką która by nie była w interesie Legii jakbym był prezydentem miasta.
Ale może dlatego takie osoby się nie pchają w politykę, szambo.
prawdopodobnie nie, bo chcialbys byc wybrany na nastepna kadencje.
Kapitan
 • 0 / 0
To właśnie jest chory system, który rodzi takie chore zachowania.
A to niespodzianka... Któż mógłby to przewidzieć...