Legia II Warszawa - Warta Sieradz 0:1

Rezerwy: Nieudana inauguracja

03.08.2024 13:55

(akt. 03.08.2024 16:09)

Legia II nieudanie zaczęła sezon 2024/2025 i kolejną walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, o którym marzy od wielu lat. Stołeczna drużyna – prowadzona przez nowego trenera, Filipa Raczkowskiego – przegrała u siebie 0:1 z Wartą Sieradz w 1. kolejce III ligi (grupa I).

Sztab szkoleniowy "dwójki" nie skorzystał z Bartosza Dembka, Igora Skrobały i Minasa Vasiliadisa (krótkotrwałe urazy mięśniowe), Huberta Dorczyka (praca indywidualna po zerwaniu więzadła krzyżowego) oraz Wiktora Puciłowskiego, który doznał kontuzji związanej z przeciążeniami i będzie pauzował ok. cztery tygodnie. Coraz bliżej powrotu do gry są bramkarze, czyli Wojciech Banasik i Paweł Szajewski, których dopadły problemy zdrowotne jeszcze w minionym sezonie. W wyjściowym składzie znalazł się golkiper z kadry pierwszej drużyny, czyli Marcel Mendes-Dudziński.

Legia II od początku przeważała poprzez posiadanie, prostopadle podawała, budowała ataki pozycyjne, potrafiła odebrać piłkę w wysokim pressingu. Już w 6. minucie mogła objąć prowadzenie po rozegraniu autu. Oliwier Olewiński zagrał do Szymona Grączewskiego, ten wycofał sprzed linii końcowej na 11. metr, do Michała Kucharczyka, który mocno uderzył z prawej nogi, ale bramkarz Warty udanie interweniował. Potem szanse – po strzałach z dystansu – mieli Grączewski, Olewiński i Viktor Karolak. Pierwsza dwójka została zablokowana, a trzeci, który trenował z "jedynką" w letnim okresie przygotowawczym, huknął w poprzeczkę.

Po pierwszych 15 – 20 minutach spotkanie stało się trochę bardziej wyrównane. O ile na początku drużyna z Sieradza głównie się broniła, to z czasem miała lepsze momenty w ofensywie, próbowała zrobić przewagę na bokach, często dośrodkowywała, posyłała górne podania i wywalczyła wiele stałych fragmentów, po których też starała się stwarzać zagrożenie.

Warta była w stanie wykreować kilka dogodnych okazji. W 15. minucie Jakub Piela minął Olewińskiego i Juliena Tadrowskiego w bocznym sektorze, a później wypatrzył Bartłomieja Maćczaka, który trafił w boczną siatkę po rykoszecie. Potem goście wyszli z kontrą, Bartłomiej Kręcichwost pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale Mendes-Dudziński obronił jego strzał na dalszy słupek. Po pół godzinie gry przyjezdni wypracowali najlepszą akcję w pierwszej połowie, po której powinni prowadzić. Wielkiej szansy, po dośrodkowaniu z prawej flanki na środek pola karnego, nie wykorzystał niepilnowany Artur Sójka, który – będąc sam na sam z bramkarzem – nieczysto uderzył.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Rezerwy "Wojskowych" zaczęły drugą połowę tak, jak pierwszą. Gospodarze prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce, szybko ją odbierali, grali kombinacyjnie na małej przestrzeni, ale brakowało im konkretów, ostatniego podania, strzału, zgrania.

W 55. minucie Karolak prostopadle zagrał do Jakuba Zbroga, ten zszedł do środka, położył rywala, ale jego płaski strzał z 18. metra na bliższy słupek okazał się trochę niecelny. Po godzinie gry "dwójka" wyszła z obiecującą kontrą – Pascal Mozie płasko podał za linię obrony do wprowadzonego z ławki Stanisława Gieroby, który wychodził sam na sam z bramkarzem, lecz nie zdołał opanować piłki w polu karnym.

Potem Warta wykreowała dwie szanse i wykorzystała jedną z nich, obejmując prowadzenie. Najpierw Mendes-Dudziński obronił płaskie uderzenie Mateusza Lisa. Po chwili, czyli w 75. minucie, goście szybko wznowili grę z autu, Damian Ślesicki podał przed bramkę do Wojciecha Pawlaka, który skutecznie strzelił z ostrego kąta.

Legioniści próbowali jeszcze odmienić losy meczu w końcówce, lecz nie stworzyli wielu sytuacji. Goście całkiem nieźle kontrolowali ostatnie minuty i ostatecznie wygrali 1:0 w LTC. W przyszłą sobotę, 10 sierpnia (godz. 17:00), "dwójka" zmierzy się na wyjeździe z Bronią Radom.

1. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): LEGIA II WARSZAWA – WARTA SIERADZ 0:1 (0:0)