Arkadiusz Ciach

Rezerwy: Nieudana inauguracja

14.08.2021 19:00

(akt. 16.08.2021 17:32)

Rezerwy Legii Warszawa mają za sobą nieudaną inaugurację sezonu. Stołeczny zespół przegrał na wyjeździe 1:3 z Pilicą Białobrzegi w 2. kolejce III ligi (w 1. pauzował). Jedynego gola dla "Wojskowych" strzelił Arkadiusz Ciach, który wykorzystał rzut karny.

W kadrze Legii II, na wyjazdowy mecz z Pilicą, znalazło się 19 piłkarzy, w tym trzech, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem: Cezary Miszta (bramkarz), Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik) i Szymon Włodarczyk (napastnik). W składzie zabrakło m.in. Filipa Sobieckiego, który naciągnął mięsień przywodziciela, Jakuba Furmana (powołany na spotkanie CL) oraz Jakuba Kwiatkowskiego (kontuzja kolana).

W pierwszej połowie lepiej prezentowała się Pilica, która stworzyła m.in. dwie sytuacje sam na sam, lecz Miszta skutecznie interweniował. Tuż przed przerwą miejscowi objęli prowadzenie. Kilka chwil po zmianie stron niezłą szansę miał Arkadiusz Ciach, ale uderzył z "szesnastki" ponad poprzeczką. Później przeciwnicy zdołali odskoczyć, zdobywając drugą i trzecią bramkę. W końcówce meczu Tomasz Nawotka został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Ciach.

Ostatecznie, Legia przegrała na wyjeździe 1:3 z Pilicą Białobrzegi w 2. kolejce ligowej. W przyszłym tygodniu (18.08) "Wojskowi" zagrają w Giżycku z Mamrami.

Pilica Białobrzegi - Legia Warszawa 3:1 (1:0)

(43. min.), (53. min.), (69. min.) - Ciach (83. min. - k.)

Legia: Miszta – Macenko (46' Konik), Astiz, Widejko – Niski (73' Wiśniewski), Noiszewski (55' Pierzak), Ciepiela, Dzięgielewski (46' Skwierczyński) – Nawotka, Ciach, Włodarczyk (73' Gościniarek)