Dawid Dzięgielewski

Rezerwy: Od 0:2 do 3:3. Legia zremisowała z Błonianką

11.05.2022 19:50

(akt. 11.05.2022 20:33)

Rezerwy Legii zremisowały na wyjeździe 3:3 z Błonianką Błonie w rozgrywkach III ligi. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Patryk Pierzak, Dawid Dzięgielewski i Mateusz Grudziński.

Trener Legii II, Marek Gołębiewski, powołał 18 piłkarzy na środowy mecz. W kadrze znalazł się zawodnik z pierwszej drużyny: Mateusz Grudziński. W składzie zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego) i Osamy Mubaireeka (kontuzja ręki).

Warszawiacy źle weszli w spotkanie, już po kwadransie przegrywali 0:2 po golach z rzutów karnych. Najpierw sędzia dopatrzył się faulu Jakuba Czajkowskiego, a później Grudzińskiego, który chwilę wcześniej pokazał się z przodu, oddając dwa mocne, celne strzały – z głowy (12. metr; złapany) i lewej nogi (z dystansu; wybroniony). Bramki dla miejscowych po uderzeniach w lewy, dolny róg zdobyli odpowiednio Dawid Jarczak i Paweł Jabłoński.

Rezerwy próbowały podkręcić tempo, miały przewagę optyczną, często opierały ataki na krótkich, płaskich podaniach, ale brakowało im konkretów w ofensywie. Rywale bazowali na pojedynczych zrywach, kontrach czy akcjach na skrzydłach. Po pół godzinie gry Legia wrzuciła wyższy bieg, stwarzała zagrożenie po zagraniach w "szesnastkę". Wiatr robił m.in. aktywny Kacper Skwierczyński, który miał kilka ciekawych dośrodkowań z bocznych sektorów, podobnie jak Nikodem Niski. W 35. minucie "Wojskowi" mogli strzelić gola kontaktowego. Dawid Dzięgielewski dośrodkował z rzutu wolnego na 7. metr, Wiktor Kamiński musnął piłkę głową, a Mateusz Łysik zbił ją do boku. Tuż przed przerwą szansę stworzył jeszcze Grudziński, który zbiegł do środka i huknął zza pola karnego, lecz bramkarz Błonianki udanie interweniował.

Początek drugiej połowy był lepszy w wykonaniu przeciwników (dwa niezłe strzały, plus obiecująca kontra), ale potem warszawiacy się obudzili. Postraszył Karol Noiszewski, który główkował z 4. metra nieznacznie nad poprzeczką. Kluczowy okazał się czas między 65. a 70. minutą – wówczas "Wojskowi" wyrównali, strzelając dwa gole, przy których spory udział miał Bartosz Widejko. Najpierw lewy obrońca, po podaniu od Czajkowskiego, dośrodkował w okolice dalszego słupka, a Patryk Pierzak wyskoczył najwyżej i skutecznie główkował (rykoszet). Parę chwil później "Widej" wyrzucił futbolówkę z autu na lewą stronę pola karnego, Noiszewski umiejętnie zgrał ją na dalszy słupek, a Dzięgielewski pokonał Łysika po uderzeniu z głowy.

Końcówka meczu także okazała się emocjonująca. W 84. minucie Yudai Miyamoto otrzymał podanie w boczny sektor "szesnastki" i trafił do siatki po precyzyjnym strzale na dalszy słupek. Wydawało się, że Błonianka dowiezie zwycięstwo, ale w doliczonym czasie gry Dzięgielewski dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Grudziński dobrze odnalazł się na środku pola karnego i skutecznie główkował. Ostatecznie "dwójka" zremisowała 3:3 w Błoniu.

III liga: Błonianka Błonie – Legia II Warszawa 3:3 (2:0)
Jarczak (9. min. – k.), Jabłoński (15. min. – k.), Miyamoto (84. min.) – Pierzak (65. min.), Dzięgielewski (70. min.), Grudziński (90. min.)

Legia: Trojanowski – Niski (87' Pacek), Noiszewski, Grudziński, Widejko – Czajkowski (65' Kwiatkowski), Laskowski, Pierzak, Skwierczyński (53’ Jędrasik) – Kamiński (53’ Ciach), Dzięgielewski