Maksymilian Stangret

Rezerwy: Od 2:0 do 2:3. Porażka w Lubartowie

07.09.2023 12:25

(akt. 07.09.2023 13:27)

Legia II Warszawa, zajmująca 5. miejsce w tabeli III ligi (grupa I) z dorobkiem 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka), przegrała wyjazdowy sparing (2:3) z IV-ligowym Lewartem Lubartów, który obchodzi 100-lecie. Bramki w barwach "Wojskowych", odpowiednio na 1:0 i 2:0, zdobyli Maksymilian Stangret i Kacper Wnorowski.

W sparingu nie wystąpili m.in. Michał Zięba, Aleksander Waniek, Szymon Grączewski i Jakub Zieliński, którzy w środę trenowali z "jedynką". Pierwsza trójka wystąpi w piątkowym meczu towarzyskim z Wisłą Puławy.

Legia II objęła prowadzenie już w 1. minucie. Maksymilian Stangret otrzymał podanie od Jakuba Kowalskiego między dwóch rywali, przyjął piłkę prawą nogą, a strzelił lewą, przy bliższym słupku.

Po pół godzinie gry goście podwyższyli wynik. Jakub Adkonis dośrodkował z rzutu rożnego, Kacper Wnorowski uciekł obrońcy, który go krył, co spowodowało, że był niepilnowany i skutecznie główkował na bliższy słupek.

Klub z Lubartowa zdołał odwrócić losy rywalizacji, strzelając trzy gole, z czego dwa po główkowaniach z rzutów wolnych. Bohaterem miejscowych okazał się Oskar Gede, który zdobył dwie bramki, sprawiając, że w 38. minucie Lewart złapał kontakt, a po niecałej godzinie wyrównał. Wynik, po kontrze, ustalił Sylwester Parada. Ostatecznie Legia II przegrała 2:3.

Sparing: Lewart Lubartów – Legia II Warszawa 3:2 (1:2)
Gede (38. min., 57. min), Parada (74. min.) – Stangret (1. min.), Wnorowski (32. min.)

Legia: Banasik – Wnorowski, Kieraś, Byrtek – Saganowski, Adkonis, Maciejewski, Pchełka – Puciłowski, Stangret, Kowalski. Grali także: Jendryka, Bogusiewicz, Bochniak, Majchrowski