Rezerwy: Od prowadzenia do remisu

Redaktor Piotr Kamieniecki

15.06.2019 17:04

(akt. 15.06.2019 21:56)

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały 2:2 z Unią Skierniewice w meczu trzeciej ligi. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Piotr Cichocki oraz Łukasz Zjawiński.

Sezon trzeciej ligi dogorywa. W 32. kolejce Legia II zmierzyła się na wyjeździe z Unią Skierniewice. W związku z problemami kadrowymi, na ławce zasiedli juniorzy. Debiut pośród seniorów w trakcie meczu zaliczył Patryk Konik. "Wojskowi" lepiej rozpoczęli spotkanie od beniaminka rozgrywek, a w 18. minucie prowadzili za sprawą Piotra Cichockiego. Skrzydłowy wykorzystał podanie Łukasza Zjawińskiego i pokonał byłego legionistę, Mikołaja Smyłka. Niespełna dziesięć minut później, role się odwróciły. Tym razem zagrywał Cichocki, a Zjawiński wykończył akcję. Rezerwy stołecznego klubu prowadziły 2:0.

Do końca pierwszej połowy, więcej strzałów oddali gospodarze, lecz ich próby nie zagrażały w poważny sposób bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Druga połowa należała jednak do gospodarzy, choć legioniści też mieli okazje. Najlepszą szansę miał Amos Shapiro-Thompson, lecz Amerykanin w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek ze Smyłkiem. Tuż po wznowieniu gry, gola kontaktowego strzeliła Unia. Wszystko za sprawą Kamila Łojszczyka, który zdobył ładną bramkę dzięki uderzeniu zza pola karnego.

Skierniewiczanie mieli swoje okazje, a w 67. minucie wyrównali. Unia miała rzut karny, a do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Maciej Wyszogrodzki, który pokonał Tobiasza. Do końca spotkania gospodarze mieli swoje okazje, ale z dobrej strony pokazywał się młody bramkarz Legii II. Ostatecznie w Skierniewicach stanęło na remisie 2:2. Rezerwy zajmują aktualnie siódme miejsce w tabeli trzeciej ligi z dorobkiem 51 punktów. W następnej kolejce "Wojskowi" zmierzą się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz odbędzie się 19 czerwca o godzinie 18:00 w Ząbkach.

Unia Skierniewice - Legia II Warszawa 2:2 (0:2)
Łojszczyk (48. min.), Wyszogrodzki (67. min. - k.) - Cichocki (18. min.), Zjawiński (26. min.)

Tobiasz - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Cichocki (46' Ciepiela), Pruchnik, Waniek (78' Łakomy), Aftyka (54' Konik) - Shapiro-Thompson - Zjawiński.