Cheikh Diamanka

Rezerwy: Orlęta pokonane, grali testowani

22.06.2023 20:00

(akt. 22.06.2023 22:04)

Rezerwy Legii Warszawa wygrały 4:3 w wyjazdowym sparingu z Orlętami Łuków, które obchodzą 100-lecie istnienia, a niedawno spadły do klasy okręgowej. Dwie bramki zdobył Cheikh Diamanka, po jednym golu strzelili Enrique Nieves i Maciej Bochniak. Pierwsza dwójka przebywa na testach w drugim zespole "Wojskowych" – tak, jak zresztą kilku innych zawodników.

W wyjściowym składzie Legii II znalazło się m.in. 6 testowanych, czyli Chahine van Bohemen, Enrique Nieves, Petko Panajotow, Przemysław Dwórzyński, Cheikh Diamanka i Ivan Rodriguez (WIĘCEJ O NICH TUTAJ). Zabrakło Kamila Odolaka, który w środę trenował z "dwójką", a w poprzednim sezonie występował w Broni Radom.

Do przerwy Legia II prowadziła 1:0. Diamanka otrzymał podanie wzdłuż bramki od van Bohemena i trafił do pustej siatki. W drugiej połowie padło aż 6 goli. Orlęta wyrównały chwilę po zmianie stron, ale goście błyskawicznie odzyskali prowadzenie, znowu za sprawą Diamanki, który wykorzystał błąd obrońcy i oddał udany strzał z 5. metra.

W 58. minucie "dwójka" odskoczyła. Nieves dopadł do odbitki i płasko uderzył zza pola karnego, z lewej nogi, w środek bramki. Zespół z Łukowa odpowiedział drugim golem Szymona Łukasiewicza. Potem zrobiło się 4:2 dla rezerw Legii. Franciszek Saganowski dośrodkował z ok. 20. metra, a Maciej Bochniak skutecznie główkował. Wynik, w końcówce rywalizacji, ustalili gospodarze.

Ostatecznie Legia II wygrała 4:3, a Orlęta stały się klubem partnerskim "Wojskowych".

Sparing: Orlęta Łuków – Legia II Warszawa 3:4 (0:1)
Łukasiewicz (49. min., 61. min.), Kiryło (90. min.) – Diamanka (25. min., 50. min.), Nieves (58. min.), Bochniak (69. min.)

Legia: Banasik (46’ Szajewski) – Saganowski, Rodriguez, Dwórzyński, van Bohemen (59’ Bochniak) – Panajotow, Knera, Grączewski (46’ Bogusiewicz) – Nieves (59’ Siodłowski), Diamanka, Pchełka (46’ Puciłowski)