Rezerwy: Pewna wygrana w Zambrowie, powrót Orlika

Redaktor Piotr Kamieniecki

21.09.2019 18:39

(akt. 21.09.2019 18:58)

Legia II Warszawa ograła na wyjeździe Olimpię Zambrów 3:1. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Radosław Cielemęcki, Maciej Rosołek oraz Kacper Wełniak. Na boisku pojawiło się pięciu zawodników z pierwszego zespołu stołecznego klubu.

Na boisku w Zambrowie pojawiło się pięciu zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem Legii. W tej grupie znaleźli się Wojciech Muzyk, Inaki Astiz, Ivan Obradović, Mateusz Praszelik oraz Maciej Rosołek. Początek spotkania należał jednak do gospodarzy z Zambrowa. Ataki miejscowych przyniosły skutek w 18. minucie, gdy piłkę w siatce umieścił Kamil Zalewski. Potem do ofensywy przeszli "Wojskowi", ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa należała do ekipy Piotra Kobiereckiego

Wkrótce po wznowieniu gry, Łukasz Łakomy zagrał na wolne pole, błąd popełnił golkiper gospodarzy, a pomyłkę wykorzystał Radosław Cielemęcki, który za sprawą swojego gola, doprowadził do remisu. Nie minęło pięć minut, a legioniści wyszli na prowadzenie. W 53. minucie ponownie podawał Łakomy, a z bramki cieszył się Rosołek, który strzelił piątego gola w tym sezonie i jest najskuteczniejszym graczem rezerw. "Wojskowi" rozgrywali dobrą połowę tworząc sobie kolejne okazje. W 70. minucie na boisku pojawił się Kamil Orlik

Dla Orlika wejście na murawę w Zambrowie było powrotem do gry po kontuzji. Skrzydłowy zameldował się na placu gry po 321 dniach przerwy. 20-latek uczcił powrót akcją w końcówce spotkania. Orlik wygrał indywidualny pojedynek z rywalem, zagrał w pole karne i mógł cieszyć się z asysty, która sprawiła, że gola na 3:1 strzelił inny zmiennik, Kacper Wełniak. W ten sposób "Wojskowi" ograli przeciwników z Zambrowa i zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Liderem jest Sokół Ostróda mający rozegrany mecz więcej i 22 "oczka" na koncie. Teraz ekipę Kobiereckiego czeka wyjątkowy mecz w Pucharze Polski. Legia II zmierzy się we wtorek w Ząbkach z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki.

Olimpia Zambrów - Legia II Warszawa 1:3 (1:0)
Zalewski (18. min.) - Cielemęcki (48. min.), Rosołek (53. min.), Wełniak (87. min.)

Muzyk – Grudziński, Astiz, Philipps, Obradović – Cichocki (80' Niski), Pruchnik, Łakomy, Cielemęcki (70' Orlik) - Praszelik (65' Wełniak) – Rosołek (85' Konik).