Redaktor Jan SzurekRedaktor Maciej Ziółkowski

Jan Szurek, Maciej Ziółkowski

31.07.2021 15:40

(akt. 31.07.2021 19:38)

Rezerwy Legii Warszawa wygrały w sparingu 4:1 z drugą drużyną Miedzi Legnica, która na co dzień również występuje w III lidze. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Szymon Włodarczyk, Jakub Kwiatkowski, Arkadiusz Ciach i Tomasz Nawotka. Gra kontrolna odbyła się w LTC.

W kadrze Legii II zabrakło m.in. Filipa Sobieckiego, który naciągnął ostatnio mięsień przywodziciela. Nie było też Jakuba Furmana - środkowy obrońca zagrał w sparingu juniorów starszych ze Spartą w Pradze (3:1). W składzie "dwójki" znalazł się napastnik pierwszego zespołu, Szymon Włodarczyk.

Od początku spotkania "Wojskowi" prowadzili grę. Szansę miał Włodarczyk, ale uderzył z 7. metra ponad poprzeczką. Okazję stworzyła sobie też Miedź, lecz dobrą interwencją popisał się Maciej Kikolski. W 30. minucie legioniści objęli prowadzenie. Włodarczyk oddał płaski strzał zza pola karnego, tuż przy słupku, i skierował piłkę do siatki. Kilka chwil później Jakub Kwiatkowski dopadł do dalekiego zagrania od Inakiego Astiza, minął obrońcę, pojawił się przy narożniku "szesnastki" i uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka.

W przerwie doszło do wielu zmian w rezerwach Legii. Przewagę na starcie drugiej połowy mieli przyjezdni. Drugi zespół Miedzi wykreował dwie niezłe sytuacje, ale uderzenia rywali okazały się niecelne. W 60. minucie Hubert Derlatka zmienił Astiza, a Noiszewski został przesunięty ze środka pola na pozycję stopera. W pewnym momencie stołeczny klub podwyższył wynik. Jehor Macenko pojawił się z futbolówką w środkowej strefie boiska, przebiegł z nią przed linię "szesnastki", gdzie został sfaulowany. Do rzutu wolnego z 17. metra podszedł Arkadiusz Ciach, którego kapitalny strzał odbił się od słupka i pleców bramkarza, i wpadł do siatki. Po chwili, gdy Dawid Niedźwiedzki zastąpił Włodarczyka, to powędrował na prawe wahadło, Dawid Dzięgielewski - na lewe, a Tomasz Nawotka - na atak. Kwadrans przed końcem sparingu mógł paść kolejny gol, ale Niedźwiedzki uderzył z 9. metra w słupek.

W 78. minucie było już 4:0. Legia wykreowała świetną, dynamiczną akcję, składającą się z szybkiej wymiany podań. Kacper Skwierczyński podał do Ciacha, a ten do Derlatki. Po chwili "Derli" zagrał na 6. metr do Nawotki, który zdobył bramkę. Warto również wspomnieć o interwencji Jakuba Kowyni, który okazał się lepszy w sytuacji jeden na jednego. Wynik ustalili przeciwnicy (gol z akcji).

Ostatecznie, Legia II wygrała 4:1 z Miedzią II Legnica w sparingu przygotowującym do sezonu 2021/22.

Legia II Warszawa – Miedź II Legnica 4:1 (2:0)

Włodarczyk (30. min.), Kwiatkowski (35. min.), Ciach (70. min.), Nawotka (78. min.) - (85. min.)

Legia w I połowie: Kikolski – Macenko, Astiz, Widejko – Niski, Gościniarek, Noiszewski, Kwiatkowski, Wiśniewski– Włodarczyk, Kamiński

Legia w II połowie: Kowynia – Macenko, Astiz (60' Derlatka), Konik – Dzięgielewski, Pierzak, Noiszewski, Skwierczyński, Nawotka – Ciach, Włodarczyk (70' Niedźwiedzki)