News: Rezerwy: Piąty mecz bez wygranej

Rezerwy: Piąty mecz bez wygranej

03.05.2014 18:54

(akt. 08.12.2018 17:25)

Piłkarze rezerw Legii zremisowali na wyjeździe 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Bramkę dla stołecznej ekipy zdobył Michał Efir, natomiast dla gospodarzy trafił Mateusz Wieteska. Obrońca "Wojskowych" zaliczył trafienie samobójcze. To piąty pojedynek podopiecznych Jacka Magiery bez wygranej we wszystkich rozgrywkach. Poniżej relacja, a wkrótce zaprezentujemy skrót wideo.

Piłkarze Legii II jechali do Tomaszowa Mazowieckiego w celu przerwania passy czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. Do zespołu zostało odesłanych trzech zawodników z pierwszej drużyny: w bramce stanął Wojciech Skaba, w środku pomocy biegał Michał Kopczyński, a w roli napastnika wystąpił Michał Efir. Spotkanie rozpoczęło się jednak wbrew legijnym życzeniom. Już w pierwszej minucie lewym skrzydłem popędził Marcin Mirecki, który zszedł do środka i uderzył tuż pod poprzeczkę. Na szczęście stołeczny golkiper dobrze podbił futbolówkę.

Legioniści szybko postarali się przejąć inicjatywę, a próbą zademonstrowania swojej siły był niecelny strzał Adama Ryczkowskiego. Niedługo później bardzo ładną akcję przeprowadził Bartłomiej Kalinkowski, który minął trzech przeciwników i oddał strzał z 14 metrów, ale lecąca piłka została głową zablokowana przez defensora Lechii. W 22. minucie na kolejną próbę z dystansu zdecydował się były junior Polonii Warszawa, ale futbolówka ponownie poszybowała nad poprzeczką. 17-latek starał się coś zdziałać na skrzydle, lecz wydaje się, że piłkarz z Węgrowa lepiej spisywałby się w ataku.

W 24. minucie stołeczny zespół przeprowadził ładną akcję zakończoną bramką. Po rozegraniu piłki w środku pola, z prawego skrzydła dośrodkował Michał Bajdur, futbolówkę głową w polu karnym zgrał Kamil Kurowski, a całość z metra sfinalizował Michał Efir. W kolejnych minutach atakowali głównie przyjezdni, choć klarownych sytuacji brakowało. Gracze z Tomaszowa Mazowieckiego przede wszystkim starali się kontrować „Wojskowych”. W 37. minucie gospodarze mogli wyrównać po rzucie rożnym, ale w tej sytuacji dobrze zachował się Skaba. Do przerwy więcej bramek już nie padło i podopieczni Jacka Magiery schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Od początku drugiej połowy do ataków rzucili się gospodarze. Pierwsze próby nie przynosiły skutku, ale w 52. minucie Lechia dopięła celu i wyrównała. Zagranie Stańda w pole karne, wpakował do siatki Mateusz Wieteska. Po samobójczym trafieniu obrońcy Legii, goście wcale nie zaznali otrzeźwienia i nadal grali niezbyt dobrze. Cały czas przeważali piłkarze Grzegorza Wesołowskiego, a warszawianie przeprowadzali akcje ofensywne z rzadka.

W 66. minucie piłkę po rzucie rożnym źle wypiąstkował bramkarz gospodarzy. Z 16 metrów starał się go lobować Kalinkowski, ale piłkę w ostatniej chwili wybili obrońcy. Niedługo później kolejną szansę mieli rywale. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Pogorzała, który huknął w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Skabę. W 78. minucie wreszcie niezłą akcję w drugiej połowie przeprowadzili legioniści. Ostatecznie piłka została zagrana w pole karne do Rozmusa, który już uderzał, gdy został zablokowany przez defensora.

Chęć wygranej najbardziej było widać po sztabie szkoleniowym, a przede wszystkim po spokojnym na ogół Magierze. Trener rezerw w Tomaszowie bardzo przeżywał spotkanie z Lechią i często podpowiadał swoim piłkarzom. Mimo prób rozgrywania piłki, Legii nadal nie szło. Paradoksalnie przyjezdni najbliżej gola byli jeszcze w 90. minucie. Kurowski wykonywał rzut wolny z około 30 metrów, żaden z kolegów nie przeciął piłki, a ta zaskoczyła bramkarza Lechii, który instynktownie odbił futbolówkę. Niestety, spotkanie zakończyło się remisem i oznacza to, że "Wojskowi" nie wygrali od pięciu meczów z rzędu...

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:1 (0:1)
Wieteska (52. min. – sam.) - Efir (24. min.)

Żółte kartki: Pierzyński, Matysiak, Chojecki (Lechia) - Kalinkowski (Legia)

Legia: Skaba – Misiak, Budek, Wieteska, Rozmus – Bajdur (61’Bartczak), Kopczyński (71’ Tomasiewicz), Kurowski, Kalinkowski, Ryczkowski – Efir (81' Anczewski).