Dawid Dzięgielewski

Rezerwy: Pięć goli w sparingu Legii II. Grali Gomes i Alzahrani

25.08.2021 21:05

(akt. 25.08.2021 21:49)

Drugi zespół Legii Warszawa wygrał w sparingu 3:2 z IV-ligowym KS-em Raszyn. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Dawid Dzięgielewski, a jedną – Kacper Imiołek, który na co dzień trenuje z juniorami starszymi. W spotkaniu towarzyskim, które odbyło się w LTC, wystąpili m.in. Rui Gomes oraz Abdulrahman Alzahrani, który od niedawna trenuje z rezerwami.

Pierwszego gola w meczu strzelili rywale. Sporo emocji było zwłaszcza tuż przed przerwą. Legioniści zdołali doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie - obie bramki dla "Wojskowych" zdobył Dawid Dzięgielewski. Jeśli chodzi o trafienie na 1:1, to Hubert Derlatka znalazł się w bocznym sektorze boiska i podał przed pole karne do Bartosza Wicenciaka. Ten bez przyjęcia zdołał przerzucił piłkę nad obrońcą i zagrać ją do Dzięgielewskiego, który popisał się skutecznym lobem. Po chwili padło drugie trafienie dla miejscowych. Nikodem Niski odebrał futbolówkę po prawej stronie boiska, a następnie zbiegł do środka i prostopadle podał do "Dzięgiela", który wykończył akcję płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka. Moment później KS Raszyn wyrównał.

Ostatni akord należał do warszawiaków. W 73. minucie Legia stworzyła akcję prawą stroną boiska, po czym Abdulrahman Alzahrani (prawy obrońca, rocznik 2002, Arabia Saudyjska) dośrodkował na 15. metr do Kacpra Imiołka, który uderzył bez przyjęcia i pokonał bramkarza. Alzahrani dobrze rozpoczął drugą połowę, dużo podpowiadał i rozumiał grę. Reprezentuje Saudi Future Falcons, czyli akademię saudyjskiego ministerstwa sportu w Hiszpanii, z którą współpracuje Legia. Ćwiczył z "dwójką" na przełomie maja i czerwca (podobnie jak Mohammed Alrashidi i Osama Mubaireek, który związał się z "Wojskowymi"), od jakiegoś czasu znów jest obecny na treningach rezerw. Ale w Legii nie zostanie.

Warto dodać, że w drugiej części gry na murawie pojawił się Rui Gomes, nowy zawodnik Legii II. Portugalczyk ma niezłą technikę, przegląd pola. Oddał dwa strzały, które okazały się niecelne. Krótko prowadzi piłkę przy nodze, potrafi się dobrze obrócić z rywalem na plecach i zmienić stronę. Dodajmy, iż w grze kontrolnej wystąpiło sześciu piłkarzy z Centralnej Ligi Juniorów: Patryk Romanowski, Jakub Murawski, Patryk Bek, Bartosz Dziemidowicz oraz wspomniani Wicenciak i Imiołek.

W niedzielę, 29 sierpnia (godz. 12:00), legioniści zagrają na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, w 5. kolejce III ligi.

Legia II Warszawa – KS Raszyn 3:2 (2:2)

Dzięgielewski (39. min., 41. min.), Imiołek (73. min.) – (13. min.), (45. min.)

Legia w I połowie: Kowynia – Derlatka, Macenko, Furman, Romanowski – Gościniarek, Kwiatkowski, Wicenciak – Niski, Niedźwiedzki, Dzięgielewski

Legia w II połowie: Murawski – Alzahrani, Derlatka, Macenko, Imiołek – Gościniarek, Bek, Gomes – Wiśniewski, Niedźwiedzki, Dziemidowicz