Michał Kucharczyk

Rezerwy: Piękne gole, koniec kariery Turzynieckiego, wysoka wygrana Legii

01.06.2024 13:50

(akt. 01.06.2024 15:10)

Legia II wygrała u siebie aż 5:1 z rezerwami Jagiellonii Białystok w 33. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Mateusz Możdżeń, Michał Kucharczyk, Adam Ryczkowski, Patryk Konik i Sebastian Kieraś.

Piotr Jacek, który po zakończeniu trwających rozgrywek przestanie pełnić rolę trenera Legii II, nie skorzystał m.in. z Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej), Jakuba Żewłakowa (naderwanie mięśnia dwugłowego), a także Jakuba AdkonisaStanisława Gieroby i Mateusza Szczepaniaka, którzy w czwartek odpadli z mistrzostw Europy do lat 17. Jan Leszczyński, który również brał udział w EURO U-17, wspomógł juniorów starszych "Wojskowych" w spotkaniu o mistrzostwo Polski. Do kadry meczowej wrócił Łukasz Turzyniecki, który ponad rok temu zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku, a tuż przed czasem doliczonym wszedł na boisko przy szpalerze stołecznej drużyny. "Turzyk", dla którego był to ostatni występ w karierze piłkarskiej, po końcowym gwizdku był jeszcze podrzucany przez kolegów.

Legia II dobrze weszła w sobotni mecz, obejmując prowadzenie już w 3. minucie. Minas Vasiliadis wycofał do Michała Kucharczyka, ten dokładnie dośrodkował z prawego skrzydła na środek pola karnego, do Mateusza Możdżenia, który skutecznie uderzył z powietrza, z tzw. pierwszej piłki. Ten gol spowodował wzrost emocji, szanse z obu stron. Miejscowi prowadzili grę, wypracowali parę akcji (m.in. niecelne strzały z dystansu), lecz goście też mieli niezłe momenty w ofensywie.

Po pół godzinie gry Legia II podwyższyła wynik. Możdżeń dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, doszło do wybicia, po którym Igor Korczakowski zgrał głową w pole karne, do Kucharczyka, który przyjął piłkę i pięknie uderzył w prawe okienko. Chwilę później "Kuchy" podawał w "szesnastce" do Sebastiana Kierasia, a jego strzał został nieprzepisowo obroniony w pobliżu linii bramkowej. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Oskara Lipińskiego, którego ukarał czerwoną kartką, a "jedenastkę" wykorzystał Adam Ryczkowski. Tuż przed przerwą gospodarze wykreowali jeszcze kilka okazji.

W 50. minucie powinno być 4:0 dla Legii II, ale Vasiliadis nie wykorzystał zgrania Ryczkowskiego, główkując z bliska wprost w bramkarza. Sytuacja dość szybko się zemściła – rezerwy Jagiellonii błyskawicznie wznowiły grę po faulu Juliena Tadrowskiego. Dawid Polkowski otrzymał prostopadłe podanie za linię obrony i wygrał pojedynek sam na sam z Jakubem Zielińskim, którego pokonał po strzale na dalszy słupek.

Warszawiacy kreowali kolejne szanse, a w 80. minucie zdołali znowu odskoczyć. Ryczkowski zagrał na małej przestrzeni z Możdżeniem, a potem podał na 15. metr, do Patryka Konika, który popisał się pięknym centrostrzałem z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek. Wynik ustalił Kieraś, który – tak, jak Kucharczyk i Konik – strzelił pięknego gola. Ryczkowski podał do Możdżenia, ten lekko zagrał do młodzieżowca Legii II, który perfekcyjnie uderzył z 16. metra, pod poprzeczkę. Ostatecznie miejscowi wygrali aż 5:1 z rezerwami Jagiellonii Białystok, a w przyszłą sobotę, 8 czerwca (godz. 17:00), zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów na zakończenie sezonu 2023/2024.

33. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): LEGIA II WARSZAWA – JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK 5:1 (3:0)
Możdżeń (3. min.), Kucharczyk (30. min.), Ryczkowski (35. min. – k.), Konik (80. min.), Kieraś (85. min.) – Polkowski (55. min.)

Żółte kartki: Konik, Kucharczyk
Czerwona kartka: Lipiński (34. min., Jagiellonia, bezpośrednia)

LegiaZieliński – Zięba, Tadrowski, Konik – Puciłowski (84' Saganowski), Możdżeń, Kieraś, Korczakowski – Vasiliadis (79' Majchrowski), Kucharczyk (84' Radaszkiewicz), Ryczkowski (90' Turzyniecki)