Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Piotr Kamieniecki

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki

25.08.2019 13:54

(akt. 25.08.2019 15:27)

Rezerwy Legii Warszawa przegrały 1:2 z Unią Skierniewice. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" zdobył Kacper Wełniak. Oba gole dla gości strzelił Marcin Pieńkowski. To pierwsza porażka "dwójki" w tym sezonie.

Drużyna Piotra Kobiereckiego wyszła w niedzielę na boisko z małym gronem zawodników trenujących z pierwszym zespołem. Jedynym, który został odesłany na mecz rezerw był Maciej Rosołek. "Wojskowi" radzili sobie w składzie złożonym głównie z zawodników rezerw. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla drugiego zespołu warszawskiej drużyny. W 8. minucie Kacper Wełniak wykorzystał dogodną sytuację i pokonał byłego legionistę, Mikołaja Smyłka. Z czasem gospodarze nieco się cofnęli, jakby liczyli na kontry, ale trudno było nie mieć wrażenie, że po raz kolejny trudno gra im się z Unią Skierniewce.

W 25. minucie było już 1:1 za sprawą skutecznego wykończenia Marcina Pieńkowskiego. Okazje miał potem Rosołek, ale młodzian miał rozregulowany celownik. Zdecydowanie więcej uderzeń oddawali przyjezdni, lecz do przerwy wciąż było 1:1. Po przerwie obraz gry nie uległ wielkim zmianom. Więcej inicjatywy sprawiali się mieć piłkarze ze Skierniewic, którzy w 57. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Pieńkowski oddał strzał jako pierwszy, ale skutecznie między słupkami zachował się Gabriel Kobylak. Golkiper poradził sobie także z dobitką. Przy kolejnym uderzeniu Pieńkowskiego nie miał większych szans i Unia prowadziła 2:1 po niefrasobliwym zachowaniu defensywy, która nie potrafiła oddalić zagrożenia, a przy pierwszym straconym golu miała problem z wyprowadzeniem piłki. W drugiej połowie Legię II stać było m.in. na strzał Mateusza Grudzińskiego, który starał dobijać się Chris Philipps, ale po tej sytuacji, gola nie było.

Legia II przegrała pierwszy mecz w sezonie. Wcześniej "Wojskowi" zwyciężyli w czterech kolejnych spotkaniach.

Wobec porażki, rezerwy Legii spadły na drugie miejsce rozgrywek trzeciej ligi w pierwszej grupie. Warszawiacy mają na koncie dwanaście punktów po pięciu meczach, tyle samo, co Sokół Ostróda. W następnej serii gier "Wojskowi" zmierzą się z Huraganem Morąg. Mecz odbędzie się 1 września o godzinie 12:00 w Ząbkach.

Legia II Warszawa - Unia Skierniewice 1:2 (1:1)
Wełniak (8. min.) - Pieńkowski (25. min., 57. min.)

Legia II: Kobylak - Niski, Mosór, Philipps, Grudziński - Cichocki (86' Neuman), Pruchnik, Łakomy, Cielemęcki (56' Konik) - Rosołek - Wełniak