Arkadiusz Ciach

Rezerwy: Pogrom w sparingu. Grało czterech z "jedynki"

07.08.2021 11:40

(akt. 07.08.2021 14:45)

Legia II Warszawa zwyciężyła u siebie 7:0 Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki (klasa okręgowa) w sparingu przygotowującym do sezonu 2021/22. Po dwie bramki zdobyli Szymon Włodarczyk oraz Nikodem Niski, a po jednym golu strzelili Kacper Kostorz, Arkadiusz Ciach i Dawid Dzięgielewski.

W sparingu nie wystąpili m.in. Jakub KowyniaMaciej KikolskiHubert DerlatkaKuba WiśniewskiJakub FurmanJakub KwiatkowskiPatryk PierzakDawid NiedźwiedzkiKacper Skwierczyński Wiktor Kamiński. Wspomniana dziesiątka jest, razem z Legią U-18, na turnieju w Zagrzebiu. W podstawowym składzie znalazło się za to trzech zawodników pierwszej drużyny: Bartłomiej Ciepiela, który wraca do zdrowia po chorobie, a także Kacper Kostorz oraz Szymon Włodarczyk.

Legioniści częściej utrzymywali się przy piłce i mieli znacznie więcej do powiedzenia na boisku niż zespół z klasy okręgowej. W 10. minucie "Wojskowi" objęli prowadzenie po trafieniu Kostorza. Parę chwil później było już 2:0. Piłkę w siatce, po uderzeniu w kierunku dalszego słupka, umieścił Włodarczyk. Sparing z bliska oglądali m.in. prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski, oraz piłkarze "jedynki": Lindsay Rose i Joel Abu Hanna.

Po przerwie bramkę zdobył Nikodem Niski. Później, po zamieszaniu w polu karnym i strzale Włodarczyka, udaną dobitką popisał się Arkadiusz Ciach. Potem było już 5:0 - Niski bardzo ładnie podał do Włodarczyka, a ten skutecznie główkował. Następnie, prowadzenie podwyższył Dawid Dzięgielewski, który oddał płaski strzał z pola karnego, obok bramkarza. Warto dodać, że w drugiej połowie na murawie pojawił się kolejny gracz pierwszego zespołu, Jasurbek Yaxshiboyev. Uzbek był, niestety, trochę wolny, ociężały - widać znów pewne zaległości. Wynik, w końcówce gry kontrolnej, ustalił Niski.

Ostatecznie, Legia II wygrała 7:0 z Ożarowianką w trzecim sparingu przed startem rozgrywek.

Legia II Warszawa - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 7:0 (2:0)

Kostorz (10. min.), Włodarczyk (23. min., 64. min.), Niski (50. min., 90. min.), Ciach (62. min.), Dzięgielewski (68. min.)

Legia w I połowie: Wodzicki - Macenko, Astiz, Konik - Niski, Noiszewski, Ciepiela, Widejko - Kostorz, Ciach, Włodarczyk

Legia w II połowie: Wodzicki - Macenko, Astiz, Konik (68' Widejko) - Niski, Noiszewski, Gościniarek, Dzięgielewski - Yaxshiboyev, Ciach, Włodarczyk (68' Ciepiela)