News: Rezerwy: Porażka Legii ze Startem Otwock

Rezerwy: Porażka Legii ze Startem Otwock

22.09.2013 13:53

(akt. 09.12.2018 07:40)

Rezerwy Legii przegrały 1:2 ze Startem Otwock. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Arak wykorzystując rzut karny. Później jednak nasz napastnik obejrzał czerwoną kartkę. Na boisku pojawili się dwaj zawodnicy pierwszej drużyny - Michał Kopczyński i Przemysław Mizgała. Obaj jednak nie byli w stanie wpłynąć na pozytywny rezultat zespołu.

W 9. kolejce trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej, rezerwy Legii zmierzyły się ze Startem Otwock. Trener Jan Urban odesłał na ten mecz z pierwszej drużyny dwóch zawodników - Michała Kopczyńskiego oraz Przemysława Mizgałę. W bramce stanął Mikołaj Smyłek, gdyż Oliwer Wienczatek będzie dziś zmiennikiem Wojciecha Skaby podczas spotkania z Górnikiem, a Marijan Antolović w poniedziałek wróci do treningów - ostatnio bolało go kolano.

Spotkanie koszmarnie rozpoczęło się dla stołecznej drużyny. Już w 6. minucie do bramki Smyłka trafił Dawid Brewczyński, który mocno uderzył i zmieścił piłkę bliżej dalszego słupka. Kolejne minuty upływały pod dyktando gości, którzy częściej byli przy piłce i stwarzali sobie więcej okazji do podwyższenia rezultatu. Start zdobył drugiego gola w 23. minucie. Pablo Piyuka podbił piłkę nad golkiperem Legii, a Alan Fialho nie zdołał wybić futbolówki zmierzającej do bramki.

Pierwsza połowa była w wykonaniu legionistów była bardzo słaba. Świetną okazję do zmniejszenia prowadzenia rywali miał Robert Bartczak - minął czterech rywali w polu karnym, potem poczekał, przedryblował kolejnego i… został zablokowany przez podnoszącego się z murawy przeciwnika.

Po zmianie stron do odrabiania wyniku wzięli się legioniści. Najpierw próbował Bartczak po podaniu Kamila Anczewskiego, a potem głową uderzał Jakub Arak, ale nie wykorzystał dogrania Kamila Rozmusa. W 72. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Legii. Do piłki podszedł „Arczi”, który pewnym strzałem skierował futbolówkę do siatki i zdobył kontaktową bramkę. 10 minut przed końcem spotkania Arak obejrzał czerwoną kartkę za faul na rywalu. W 81. minucie groźnie uderzał z dystansu Buszko, ale jego strzał obronił Smyłek. Legioniści cały czas atakowali, nie zdołali jednak wyrównać i przegrali 1:2 ze Startem. W kolejnym spotkaniu podopieczni Dariusza Banasika zmierzą się z MKS-em Kutno na wyjeździe.

Legia II – Start 1:2 (0:2)
Arak (73.min – k.) - Brewczyński (6. min.), Piyuka (23. min.)