News: Rezerwy: Porażka w derbowym sparingu

Rezerwy: Porażka w derbowym sparingu

03.08.2013 12:00

(akt. 14.12.2018 01:55)

Rezerwy Legii przegrały 0:1 w sparingu z GKP Targówek. Spotkanie było rozgrywane na boisku przy ulicy Kołowej. Podopieczni Dariusza Banasika stracili bramkę w drugiej połowie, wręcz na własne życzenie. Trafienie dla rywali zaliczył Rafał Wiśniowski. Legioniści przeważali przez dłuższą część pojedynku, ale brakowało ostatniego podania i celności przy strzałach.

Zdjęcia z meczu - kliknij tutaj

Piłkarze Legii od początku spotkania przeważali, ale nie potrafili stworzyć sobie groźnych sytuacji pod bramką rywali. W pierwszej połowie najlepszą okazję do strzelenia bramki miał Kamil Anczewski, który główkował tuż obok słupka po wrzutce Konrada Budka, który był dziś sprawdzany na bokach obrony. Była też poprzeczka po uderzeniu Łukasza Monety z pięciu metrów.

Druga połowa zaczęła się od nieporozumienia w obronie, które zakończyło się bramką Rafała Wiśniowskiego w 55. minucie. Legioniści starali się wyrównać, ale ich próby często był stopowane kilkanaście metrów przed polem karnym. Rywale często faulowali, a sędzia zupełnie nie panował nad przebiegiem spotkania. Podopieczni Dariusza Banasika mieli kłopoty z ostatnim podaniem, przez co wprowadzony już w drugiej połowie Jakub Arak zupełnie nie miał okazji pod bramkę rywala. W ostatnich minutach doszło do przepychanki po chamskim zachowaniu Artura Nowaka, który prawdopodobnie złamał nos Łukaszowi Bogusławskiemu.

Rezerwy Legii rozegrają jutro sparing w Ostrołęce z miejscową Narwią. Trener Banasik wystawi tam zawodników, którzy są dalej od składu oraz piłkarzy z programu Adidasa.

GKP Targówek - Legia 1:0 (0:0)
55' Rafał Wiśniowski