News: Rezerwy: Porażka z Dolcanem

Rezerwy: Porażka z Dolcanem

06.11.2013 14:47

(akt. 09.12.2018 03:56)

Rezerwy Legii przegrały w Rembertowie 2:3 w sparingu z Dolcanem Ząbki. W ekipie trenera Dariusza Banasika zagrali między innymi testowani gracze z Islandii Rafn Yeoman i Arni Vilhjalmsson oraz Serb Voja Stojanović. W drużynie Dolcanu mogliśmy obejrzeć m.in. wypożyczonych z Legii Tomasza Prejsa, Kamila Mazka czy Mateusza Długołęckiego. Potyczkę rozgrywano w systemie 3x30 minut. Pierwsze dwie tercje zakończyły się wynikiem bezbramkowym, w trzeciej części gry padło za to pięć bramek. Gole dla Legii strzelili Jakub Arak i Łukasz Turzyniecki, piłkę do siatki Lelenia kierowali Wiśniewski, Matuszek oraz Zjawiński z karnego. Wieczorem zaprezentujemy skrót wideo z tego spotkania.

Pierwsze dwie tercje kończyły się wynikiem 0:0. W premierowej odsłonie meczu dominował Dolcan, który często gościł pod legijną bramką, ale bez zarzutu spisywali się defensorzy stołecznej ekipy oraz bramkarz Mikołaj Smyłek. Drugie 30 minut spotkania przyniosło już jakieś okazje dla zespołu z Warszawy. Wiele ożywienia wniósł Peu, który szarpał na lewej flance, ale ostatecznie nie udało się zdobyć gola.

Najciekawsza była trzecia tercja, w której padło pięć bramek. W 64. minucie głową piłkę do siatki skierował Wiśniewski - trochę bierności zachowali defensorzy Legii, którzy nie zablokowali dośrodkowania z pola karnego oraz nie upilnowali pomocnika rywali. Niecałe dziesięć minut później wyrównał Łukasz Turzyniecki, który wyykorzystał zamieszanie w "szesnastce" Dolcanu. Na 2:1 trafił Matuszek, a chwilę później stan rywalizacji podwyższył z karnego eks-legionista Dariusz Zjawiński, który sprawiał wiele kłopotów warszawskiej ekipie i po prostu robił różnicę. Kontaktową bramkę zdobył jeszcze osiem minut przed końcem Jakub Arak, który wykorzystał sytuację sam na sam. "Arczi" miał okazje także w ostatnich sekundach, ale źle uderzył głową po dośrodkowaniu Macieja Prusinowskiego. Rezerwy Legii w najbliższy weekend zmierzą się w trzeciej lidze z Mazurem Karczew  w Sulejówku.

Jeśli chodzi o testowanych - Yeoman zagrał całe spotkanie i był to występ poprawny. Starał się, dużo widział, choć nie zaprezentował niczego olśniewającego. Stojanović głównie biegał, starał się, wykazywał ogromne zaangażowanie, ale nic z tego nie wynikało dla zespołu. Najgorzej wypadł napastnik Vilhjalmsson - przez 80 minut nie wychodził na pozycje, nie potrafił się odnaleźć i jeśli już był przy piłce to najczęściej ją tracił...

Największą gwiazdą sparingu rozgrywanego w Rembertowie został bramkarz Dolcanu Ząbki Rafał Leszczyński. Golkiper pierwszoligowca został powołany do reprezentacji Polski co ściągnęło na mecz wielu dziennikarzy i kilka kamer.

Dolcan - Legia 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Wiśniewski (64. min.), Matuszek (76. min.), Zjawiński (80. min.) - Turzyniecki (72. min.), Arak (82. min.).

Dolcan: Kryczka (44' Humerski) - Zembrowski (31' Hirsz; 61' Zembrowski), Niewulis (61' Klepczarek), Grzelak (61' Matuszczyk) - Ryndak (42' Szulakowski; 61' Jakubik), Bazler (61' Piesio), Figiel (42' Kubicki; 61' Matuszek), Prejs (61' Wiśniewski), Tarnowski (42' Wiśniowski; 61' Długołęcki), Świerblewski (42' Todorović; 61' Mazek) - Tatara (61' Zjawiński).

Legia II: Smyłek (44' Leleń) - Budek (44' Turzyniecki), Kochański (44' Bogusławski), Suler (44' Alan), Rozmus (44' Prusinowski) - Essam (44' Bartczak; 73' Misiak), Sokołowski (44' Kalinkowski; 73' Arak), Yeoman, Stojanović (61' Tomasiewicz), Moneta (44' Peu) - Vilhjalmsson (80' Parobczyk).