Rezerwy: Porażka z Jagiellonią II. Grali testowani

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

27.07.2022 14:00

(akt. 27.07.2022 18:00)

Rezerwy Legii Warszawa przegrały w LTC 0:2 z drugim zespołem Jagiellonii Białystok. W barwach "Wojskowych" zagrało czterech testowanych.

W wyjściowym składzie pojawił się Julien Tadrowski, który jest sprawdzany przez rezerwy. W drugiej części gry wystąpili inni testowani, czyli Igor Korczakowski, Joel Mpika i Dominik Skiba (więcej TUTAJ).

W pierwszej odsłonie "Wojskowi" wykreowali m.in. trzy niezłe okazje w ofensywie. W pewnym momencie Nikodem Niski mocno dograł ze skrzydła na dalszy słupek do Jakuba Jędrasika, który nieczysto trafił i białostoczanie wybili piłkę z linii. Dwie inne sytuacje zostały stworzone po przechwycie futbolówki przez Legię w pobliżu pola karnego Jagiellonii i strzałach Wiktora Kamińskiego z ok. 16. metra (bramkarz udanie interweniował). Jednak do przerwy to druga drużyna "Jagi" prowadziła 1:0 po uderzeniu Bartosza Wiktoruka sprzed "szesnastki" (od spojenia).

W drugiej połowie szansę miał m.in. Marcel Krajewski. Dopadł do podania Kacpra Wnorowskiego (za plecy), uderzył obok golkipera, który wyszedł z własnego pola karnego, lecz znowu czujni byli przeciwnicy, którzy wybili piłkę. Goście ustalili wynik sparingu po finalizacji zagrania z bocznego sektora na pustą bramkę. Przyjezdni mogli jeszcze podwyższyć rezultat, ale nie wykorzystali rzutu karnego (poprzeczka).

Ostatecznie Legia II przegrała w LTC 0:2 z Jagiellonią II Białystok, a w sobotę (30.07, godz. 15:00) zagra kontrolnie z Zawiszą Bydgoszcz (wyjazd).

Sparing: Legia II Warszawa – Jagiellonia II Białystok 0:2 (0:1)
Wiktoruk (24. min.), Bayer (56. min.)

Legia w I połowie: Trojanowski – Ziółkowski, Noiszewski, Tadrowski – Niski, Knera, Rejczyk, Konik – Jędrasik, Kamiński, Sobociński

Legia w II połowie: Szajewski – Wnorowski, Gładysz, Romanowski – Mpika, Korczakowski, Czajkowski, Pacek – Krajewski, Majchrzak, Skiba