Rezerwy: Powrót na fotel lidera (akt.)

29.03.2014 17:02

(akt. 08.12.2018 19:19)

Piłkarze Legii II pokonali na wyjeździe 1:0 Mechanika Radomsko. Trafienie na wagę trzech punktów zdobył w 60. minucie Robert Bartczak. Mecz nie był piękny, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Wobec porażki Warty Sieradz z Ursusem Warszawa, "Wojskowi" powrócili na fotel lidera i mają dwa punkty przewagi nad drugą ekipą w tabeli. Wkrótce zaprezentujemy skrót wideo.

Piłkarze ostatniej drużyny w tabeli postawili legionistom trudne warunki. Nie brakowało kopaniny, mimo że legioniści starali się konstruować akcje. Podopieczni Jacka Magiery wiele razy dośrodkowywali w pole karne, ale efekt przyszedł tylko raz - w 60. minucie. Wtedy to do siatki trafił Robert Bartczak, który wykorzystał dogranie Norberta Misiaka z prawej strony boiska.

Bardzo groźnie było w końcówce spotkania kiedy to pewny przez cały mecz Wojciech Skaba ponownie obronił uderzenie rywali, a po chwili Alan Fialho wybił futbolówkę z linii bramkowej. Pod legijną bramką był duży kocioł, ale ostatecznie golkiper odesłany z pierwszego zespołu zachował czyste konto.

Rezerwom brakowało stuprocentowych sytuacji, ale ostatecznie warszawscy piłkarze zdobyli trzy punkty i wrócili na pozycję lidera grupy łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi. Stało się tak dzięki porażce Warty Sieradz z Ursusem Warszawa w stolicy. Gole dla "Traktorków zdobyli: były legionista Patryk Kamiński oraz Jewhen Radionow. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Michał Bogdan. Za tydzień Legia II w Sulejówku zmierzy się z Pilicą Białobrzegi, do której wypożyczony jest Bartłomiej Czarnecki.

Mechanik Radomsko - Legia II Warszawa 0:1 (0:0)
Bartczak (60. min.)

Legia II: Skaba - Turzyniecki (46' Parobczyk), Alan, Kochański, Moneta - Misiak (87' Rosiński), Kurowski (80' Zawal), Kalinkowski, Bartczak - Tomasiewicz - Arak (70' Anczewski).