News: Rezerwy: Przerwana seria zwycięstw

Rezerwy: Przerwana seria zwycięstw

11.11.2015 15:05

(akt. 07.12.2018 18:56)

Rezerwy Legii przegrały 0:3 z Ursusem Warszawa w meczu trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. Dwie bramki dla rywali zdobył Arkadiusz Ciach, a trafienie samobójcze zanotował Mateusz Zawal. Poniżej relacja oraz fotoreportaże z meczu, wkrótce zaprosimy też na skrót wideo.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Słoka)

Piłkarze rezerw Legii Warszawa byli niepokonani w trzeciej lidze łódzko-mazowieckiej od ośmiu spotkań. Na zakończenie rundy, „Wojskowych” czekały dwa spotkania ze stołecznymi drużynami - Ursusem i Polonią. W Święto Niepodległości, piłkarze Krzysztofa Dębka zmierzyli się z „Traktorkami” na stadionie przy ulicy Sosnkowskiego. Poczynaniom zawodników przyglądali się m.in. wiceprezes Legii Jakub Szumielewicz oraz dyrektorzy: Michał Żewłakow, Dominik Ebebenge i Jacek Mazurek.

Początek spotkania nie przyniósł emocji. Obie drużyny kopały piłkę od jednego do drugiego pola karnego, ale nic z tego nie wynikało. Akcje ofensywne praktycznie w ogóle się nie pojawiały. Po kwadransie przełamanie nastąpiło ze strony rywali. Jeden z nich wbiegł w „szesnastkę”, a faulem zatrzymał go Adrian Małachowski. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Arkadiusz Ciach i pewnym uderzeniem pokonał Jakuba Szumskiego. „Szumi” był jednym z pięciu graczy, którzy wystąpili przy Sosnkowskiego, a na co dzień trenują z pierwszym zespołem. W tym gronie znaleźli się także Branimir Galić, Michał Kopczyński, Michał Żyro oraz Arkadiusz Piech.

Spotkanie nie powalało poziomem. Po strzeleniu gola miejscowi częściej atakowali, choć nie odkrywali się przed legionistami. „Wojskowi” nie  mogli wiele zdziałać - brakowało kreatywnych akcji oraz celności. Próby gości były przerywane raz za razem. „Traktorki” mogły z kolei podwyższyć wynik. Groźnie uderzał Ciach, lecz ostatecznie futbolówka poszybowała obok słupka. W 32. minucie odpowiedzieć starał się Piech, ale stojący w bramce Ursusa Dominik Pusek mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem i wznowić grę z „piątki”.

Przed końcem pierwszej połowy bardzo groźną kontrę przeprowadzili rywale. Piłkę z głębi pola dostał Ciach i zdecydowanie wygrał szybkościowy pojedynek z Wojciechem Kochański. Strzał napastnika Ursusa odbił się jednak od słupka. Po chwili „Traktorki” miały rzut rożny. Mocne dośrodkowanie z narożnika trafił głową wspominany Ciach i podwyższył rezultat. Miejscowi prowadzili 2:0, a Legia II grała źle. „Wojskowi” nie umieli wymienić nawet kilku podań z rzędu, a skrzydła nie funkcjonowały. Do tego obrońcy przegrywali większość pojedynków…

Przed startem drugiej połowy Dębek zareagował. Szkoleniowiec legionistów przeprowadził trzy zmiany. W miejsce Galicia, Małachowskiego i Trąbki weszli Michał Suchanek, Filip Karbowy oraz Miłosz Szczepański. Wspomniane trio miało wprowadzić ożywienie w szeregi legionistów. Co ciekawe, na trybunach pojawił się były gracz Legii, Janusz Gol. W 51. minucie kontaktowe trafienie mógł zanotować „Suchy”, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. Po chwili golkipera rywali głową starał się pokonać Kochański, ale Pusek był czujny i odbił uderzenie.

Legioniści przez jakiś czas przeważali, ale zbyt łatwo dawali się kontrować rywalom. Ursus spokojnie czekał w defensywie na „Wojskowych”, a potem starał się ruszać z groźną akcją na skrzydle. W 64. minucie naciskany w polu karnym był Kochański. Ciach dobrze wykonał swoją pracę i odzyskał piłkę. Napastnik „Traktorków” podał futbolówkę do środka, a tam nieszczęśliwie interweniował Mateusz Zawal. Kapitan rezerw pokonał własnego bramkarza.

W 71. minucie kapitalną okazję, choćby do zmniejszenia rozmiarów porażki, miał wprowadzony za Żyrę Konrad Michalak. Skrzydłowy z bliska przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Trzeci stracony gol sprawił jednak, że „Wojskowi” stracili sporo animuszu. Brakowało na boisku ruchu i kreatywności. Ostatecznie wynik się nie zmienił, a kapitalna seria ośmiu wygranych została przerwana. W sobotę ekipa Dębka zmierzy się w Nowym Dworze Mazowieckim w ostatnim meczu jesieni z Polonią.

III liga: Ursus Warszawa - Legia II Warszawa 3:0 (2:0)
Ciach (15. min. - k., 40. min.), Zawal (64. min. - s.)