Rezerwy: Remis w Zambrowie, pierwsze gole w tym roku

Redaktor Piotr Kamieniecki

06.04.2019 19:56

(akt. 07.04.2019 17:54)

Legia II Warszawa zremisowała 2:2 na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Maciej Rosołek oraz Piotr Cichocki.

Rezerwy Legii Warszawa rozegrały pierwsze w tym roku wyjazdowe spotkanie. Do tej pory "Wojskowi" zanotowali dwa bezbramkowe remisy, teraz drugi zespół mistrzów Polski strzelił pierwsze gole. Początek był jednak trudny. Nie minął kwadrans, a gospodarze prowadzili dwoma golami. Do bramki strzeżonej przez Cezarego Misztę dwukrotnie trafił najskuteczniejszy zawodnik Olimpii, Kamil Zalewski. Legioniści starali się jednak szybko złapać kontakt. Pomogło w tym przejęcie inicjatywy i naciskanie zambrowian cofających się przy - pozornie - bezpiecznym prowadzeniu. W 22. minucie Piotr Cichocki dograł do Macieja Rosołka, a ten zdobył bramkę na 1:2. Ten sam zawodnik miał jeszcze okazję przed przerwą, ale jego uderzenie piłki głową nie okazało się skuteczne.

W drugiej połowie legioniści wciąż dominowali, a efektem był gol w 57. minucie. Radosław Pruchnik zagrał do Cichockiego, a ten zauważył wysuniętego bramkarza rywali i przelobował go. Ekipa trenera Piotra Kobiereckiego wciąż prowadziła grę, miała okazje do wyjścia na prowadzenie, ale ostatecznie stanęło na remisie 2:2.

- Prowadziliśmy grę, a mierzyliśmy się z zespołem dobrym pod względem piłkarskim. Możemy być zadowoleni z występu. Naszym chłopakom należy się szacunek - stwierdził po spotkaniu Kobierecki.

Olimpia Zambrów - Legia II Warszawa 2:2 (2:1)
Zalewski (10. min., 11. min.) - Rosołek (22. min.), Cichocki (57. min.)

Legia II: Miszta - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Cichocki, Pruchnik, Karbownik (70’ Zjawiński), Wojtysiak (55’ Bajdur) - Praszelik - Rosołek.