Szymon Włodarczyk

Rezerwy: Remis z Błonianką

13.09.2020 12:52

(akt. 13.09.2020 14:57)

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały 1:1 z Błonianką Błonie w 6. kolejce III ligi. Jedynego gola dla "Wojskowych" strzelił Szymon Włodarczyk. Spotkanie odbyło się na stadionie w Grodzisku Mazowieckim.

Drugi zespół Legii wsparło dwóch zawodników pierwszej drużyny – Cezary Miszta i Inaki Astiz. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego wrócili m.in. Ariel MosórSzymon Włodarczyk oraz Nikodem Niski, którzy przebywali ostatnio na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 19. Spotkanie z ławki rozpoczęli m.in. Aleksander WaniekBartłomiej Ciepiela i Mikołaj Kwietniewski.

Początek spotkania okazał się dość wyrównany. Zarówno jedna jak i druga drużyna potrafiła zapędzić się do ofensywy, ale nieco więcej zagrożenia – przynajmniej w pierwszych 25 minutach - stworzyli rywale. Przeciwnicy wykreowali 2-3 ciekawsze akcje, lecz warszawiacy wychodzili z opresji. W pewnym momencie jeden z zawodników Błonianki posłał piłkę w pole karne, ale Mosór dopadł do przeciwnika i został przez niego sfaulowany.

W 27. minucie Kacper Gościniarek znalazł się z lewej strony boiska i zagrał w "szesnastkę" do Włodarczyka. Po małym zamieszaniu, piłka spadła pod nogi nadbiegającego Jakuba Kisiela. Pomocnik uderzył z prawej nogi, lecz bramkarz obronił jego strzał. Po chwili Kisiel prostopadle podał w boczny sektor do Kamila Kurowskiego, który wycofał piłkę w pole karne. Jeden z gości wybił futbolówkę, do której dopadł Gościniarek. Legionista oddał płaski strzał z lewej nogi, zza "szesnastki", który złapał golkiper Błonianki. Stołeczny klub starał się rozkręcać z każdą akcją, a w 38. minucie wyszedł na prowadzenie! Kurowski podał w pole karne do Piotra Cichockiego, a ten wypatrzył Włodarczyka, który znalazł się po lewej stronie "szesnastki". Napastnik Legii pewnie pokonał bramkarza rywali.

Tuż po przerwie jeden z rywali pobiegł lewą flanką i posłał centrostrzał. Piłka odbiła się od poprzeczki i słupka, a następnie Astiz popisał się bardzo ważną interwencją. Hiszpański stoper powstrzymał przeciwnika, który czyhał na dobitkę. Obie ekipy szukały szans m.in. po dośrodkowaniach w pole karne. W 56. minucie Radosław Cielemęcki dograł z lewego skrzydła, a Włodarczyk uderzył z lewej nogi tuż obok bramki. Kwadrans później Błonianka doprowadziła do wyrównania. Po centrze z prawej strony, Marcin Gregorowicz skutecznie główkował i umieścił piłkę w siatce.

W końcówce spotkania, zespoły bazowały głównie na szybkich kontrach. W 90. minucie przyjezdni powinni strzelić gola na wagę trzech punktów. Jeden z zawodników gości dopadł do piłki z głębi pola i znalazł się w sytuacji sam na sam z Misztą. Golkiper Legii wyszedł z bramki i świetnie wybronił strzał rywala, a moment później Mosór wybił piłkę poza pole karne i nie pozwolił przeciwnikowi na złożenie się do dobitki.

Ostatecznie Legia II zremisowała 1:1 z Błonianką Błonie. W następnej kolejce warszawiacy zagrają z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 września, o godz. 16:00.

Legia II Warszawa – Błonianka Błonie 1:1 (1:0)

Włodarczyk (38. min.) - Gregorowicz (72. min.)

Legia: Miszta - Wojtysiak (89' Niski), Astiz, Mosór, Konik – Kisiel, Gościniarek (67' Ciepiela) – Cichocki (81' Kwietniewski), Kurowski, Cielemęcki (67' Kwiatkowski) – Włodarczyk