News: Rezerwy: Ostatni sparing

Rezerwy: Remis z pierwszoligowcem

17.02.2018 14:25

(akt. 04.01.2019 13:09)

Piłkarze Legii II Warszawa zremisowali na wyjeździe 1:1 z Olimpią Grudziądz. Pierwszoligowcy prowadzili po pierwszej odsłonie spotkania. Wyrównał w 70. minucie Michał Góral. Na murawie pojawiło się siedmiu graczy, którzy na co dzień trenują pod okiem Romeo Jozaka w pierwszym zespole.

Rezerwy mistrzów Polski pojechały do Grudziądza z siedmioma zawodnikami, którzy trenują z pierwszą drużyną. Na boisko wybiegli m.in. Vjaceslavs Kudrjavcevs, Łukasz Turzyniecki, Mikołaj Kwietniewski, Mateusz Żyro, Robert Bartczak, Mateusz Praszelik czy Brian Iloski. Spotkanie z pierwszoligowcem było wyrównane, obie ekipy miały swoje okazje. Do przerwy prowadzili jednak gospodarze. Wszystko za sprawą trafienia Roberta Candrei. Rumun pokonał łotewskiego golkipera "Wojskowych" pod koniec pierwszej połowy.

Charakterystyczne w trakcie spotkania były zmiany pozycji: Żyro w pierwszej połowie grał jako defensywny pomocnik, potem zajął miejsce stopera. Z kolei Iloski najpierw biegał na skrzydle, by przejść do środka pola. Legioniści wyrównali w 70. minucie po akcji Briana Iloskiego i Kacpra Pietrzyka. Piłka ostatecznie trafiła do Michała Górala, a napastnik posłał futbolówkę do siatki. Wkrótce atakujący mógł dodać kolejnego gola do swojego bilansu, lecz trafił w słupek.

- Iloski zaprezentował się chyba najlepiej. Wysoki poziom pokazał także Kudrjavcevs, który dobrze gra nogami i podejmuje odpowiednie wybory. Trzeba też pochwalić Górala, który nie tylko strzelił gola, ale potrafił też utrzymywać piłkę, wygrywać pojedynki w powietrzu czy przesuwać ciężar gry pod bramkę rywali. Za nami spotkanie, w którym nie ustępowaliśmy przeciwnikom. Zagraliśmy dobry mecz, a wynik jest sprawiedliwy. Mieliśmy podobną liczbę sytuacji do lokalnej ekipy. Trzeba pamiętać, że w sobotę zmierzyła się drużyna stawiająca na młody narybek, który konfrontował się z doświadczonymi pierwszoligowcami - stwierdził w rozmowie z Legia.Net Krzysztof Dębek, szkoleniowiec „dwójki”.

Sparing: Olimpia Grudziądz - Legia II Warszawa 1:1 (1:0)
Candrea (43. min.) - Góral (70. min.)

Legia II: Kudrjavcevs (75’ Łakota) - Turzyniecki, Bondarenko (46’ Gęsior), Pietrzyk, Grudziński - Kwietniewski (60’ Aftyka), Żyro, Praszelik (46’ Olejarka), Bartczak (60’ Shapiro-Thompson), Iloski - Góral.