Rezerwy: Remis z Radomiakiem

23.02.2019 15:21

(akt. 23.02.2019 17:33)

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały na wyjeździe 3:3 z Radomiakiem Radom w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Dwie bramki dla ekipy Piotra Kobiereckiego zdobył Radosław Pruchnik, a jednego gola strzelił Mateusz Bondarenko.

W składzie trzecioligowych rezerw znalazł się m.in. trenujący z pierwszym zespołem Michał Karbownik. Między słupkami, po stronie rywali, stanął z kolei wypożyczony legionista – Mateusz Kochalski. Na początku spotkania nieco więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Adam Banasiak ruszył sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, lecz musiał uznać wyższość doświadczonego golkipera. Zaangażowanie wykazywał także Leandro, który często sprawdzał defensywę warszawiaków. Radomiak miał przewagę optyczną, którą potwierdził po rzucie rożnym. Banasiak zacentrował futbolówkę, a do siatki skierował ją Dominik Sokół. Odpowiedź Legii? Wyborna! Radosław Pruchnik podszedł do dwóch rzutów wolnych i w odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie pokonał Kochalskiego. Tempo meczu zaczęło się zwiększać, a w pewnej chwili do wyrównania doprowadzili gracze z Radomia. Leandro zabrał się do kontry, wypatrzył Sokoła, a ten z zimną krwią strzelił gola. Tuż przed zmianą stron lider tabeli II ligi otrzymał rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Leandro, lecz Brazylijczyk jej nie wykorzystał.

Po przerwie Radomiak dalej szukał swoich szans, z kolei ekipa Piotra Kobiereckiego często dopuszczała się przewinień. Drużyna Dariusza Banasika szukała długich podań, natomiast przyjezdni rzadko dawali się zaskakiwać w defensywie. W 56. minucie gospodarze objęli jednak ponownie prowadzenie. Banasiak wstrzelił futbolówkę w pole karne, którą dobił były legionista, Rafał Makowski i pokonał Malarza. W drugiej połowie na murawie pojawiło się dwóch zawodników trenujących regularnie z juniorami starszymi stołecznego klubu. Mowa o Radosławie Cielemęckim i Łukaszu Łakomym. W ostatnim kwadransie goście starali się przycisnąć, m.in. wprowadzony "Cielo" obił poprzeczkę. Później bliski szczęścia był także Łukasz Zjawiński, który znalazł się na pozycji spalonej. „Wojskowi” nie poddali się i po rzucie rożnym w końcówce doprowadzili do remisu. Pruchnik dośrodkował, a piłkę w siatce umieścił Mateusz Bondarenko

Radomiak – Legia 3:3 (2:2)

Sokół (18. min., 33. min.), Makowski (56. min.) - Pruchnik (24. min., 25. min.), Bondarenko (90. min.)

Legia II: Malarz - Wojtysiak, Gęsior, Bondarenko, Leleno - Pruchnik, Karbownik, Praszelik (65' Łakomy) - Shapiro-Thomson (46' Cichocki), Rosołek (60' Cielemęcki), Aftyka (46' Zjawiński).