Salvador Agra

Rezerwy: Remis ze Świtem

29.02.2020 17:00

(akt. 29.02.2020 17:26)

Trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa zremisowały 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w ostatnim sparingu przed startem drugiej części sezonu. Jedynego gola dla stołecznego klubu strzelił Kamil Orlik. Gra kontrolna odbyła się na sztucznej murawie w Ząbkach.

Początek spotkania okazał się całkiem wyrównany. Zarówno jedni jak i drudzy mieli kilka sytuacji w ofensywie, lecz to rywale jako pierwsi strzelili gola. Trafienie padło tuż przed przerwą. Goście zastosowali wysoki pressing i odebrali piłkę warszawiakom. Chwilę później futbolówka dotarła do Arkadiusza Ciacha, który pokonał Wojciecha Muzyka, golkipera pierwszego zespołu Legii. Oprócz Muzyka, z "jedynki" do rezerw zszedł jeszcze Mateusz Praszelik.

Po przerwie nastąpiła zmiana. Muzyka zastąpił Mateusz Kochalski, któremu Legia skróciła wypożyczenie do pierwszoligowego Radomiaka Radom. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Po godzinie rywalizacji, murawę opuścił Toni Segura. Hiszpan solidnie wyglądał w poprzednich sparingach, lecz w Ząbkach nie pokazał nic specjalnego, kilka jego uderzeń zostało zablokowanych. Zespół prowadzony przez Piotra Kobiereckiego starał się atakować i kreować okazje z przodu. W 70. minucie "Wojskowi" doprowadzili do remisu. Mikołaj Neuman podał do Kamila Orlika, który oddał strzał, ruszył do dobitki i umieścił piłkę w siatce. W końcówce kapitalną interwencją popisał się Kochalski. 19-latek skutecznie uchronił drużynę przed stratą gola. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie.

Legioniści zremisowali 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Za tydzień stołeczny klub wraca do rozgrywek trzecioligowych. Pierwszym przeciwnikiem Legii II, po wznowieniu zmagań, będzie Broń Radom. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 8 marca o godzinie 12. na stadionie w Ząbkach.

Legia II Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1)

Orlik (70. min.) – Ciach (44. min.)

Legia: Muzyk (46' Kochalski) - Niski (40' Konik), Mosór, Grudziński, Obradović - Orlik (83' Skibicki), Łakomy, Waniek (80' Kisiel), Agra (70' Sobiecki) - Praszelik - Segura (61' Neuman)