Michał Kucharczyk

Rezerwy: Seria zwycięstw przerwana

05.10.2024 16:55

(akt. 05.10.2024 17:21)

Legia II przegrała na wyjeździe 0:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 11. kolejce III ligi (grupa I). Jedyny gol padł w 2. minucie. Stołeczny zespół przerwał dobrą passę, która zakończyła się na 5 zwycięstwach z rzędu.

W kadrze meczowej zabrakło m.in. Oliwiera Olewińskiego (pauza za cztery żółte kartki) i Samuela Sarudiego, którzy w piątek wystąpili w spotkaniu CLJ U-19. Nie zagrali też Szymon Grączewski (złamany obojczyk), Julien Tadrowski (poważniejszy uraz stawu skokowego) i Ramil Mustafajew, który ponad rok temu zerwał więzadło krzyżowe przednie oraz uszkodził dwie łąkotki. Sztab szkoleniowy "dwójki" skorzystał z trzech zawodników "jedynki", czyli Jakuba Adkonisa (wejście z ławki), Mateusza SzczepaniakaMarco Burcha, który był ustawiony na prawej obronie.

Początek należał do Świtu, który objął prowadzenie już w 2. minucie. Hubert Michalik popisał się przechwytem na 18. metrze i został zablokowany po strzale, ale piłka spadła jeszcze pod nogi Arkadiusza Gajewskiego, który wygrał pojedynek z Jakubem Zielińskim, trafiając do siatki z bliskiej odległości.

Gospodarze chcieli pójść za ciosem, wypracowali dość dużo sytuacji. Dobrze w bramce gości spisywał się Zieliński, który w pierwszym kwadransie obronił kilka uderzeń z pola karnego, złapał też m.in. strzał Bartosza Mikołajczyka z dystansu.

Legioniści rzadko przebywali w pobliżu bramki Świtu, mieli pojedyncze akcje ofensywne, zaczęli odważniej atakować dopiero w okolicach 30. minuty. Wtedy doszło do pierwszej niezłej okazji. Viktor Karolak podprowadził piłkę, oddał strzał z 17. metra, bramkarz odbił futbolówkę, a dobitka Szczepaniaka została zablokowana.

Od tego momentu warszawiacy częściej posiadali piłkę, dośrodkowywali (m.in. z lewej strony), wyglądali lepiej niż na początku, ale brakowało konkretów z przodu. W 34. minucie Jakub Jędrasik nieczysto uderzył z 16. metra, potem golkiper miejscowych złapał strzał Michała Kucharczyka po miękkim dograniu Macieja Saletry.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Tuż po przerwie aktywniejszy był Świt, który wykreował 3 – 4 niezłe szanse, ale od 51. minuty grał w osłabieniu, gdyż Mikołajczyk sfaulował rozpędzonego Szczepaniaka, za co otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Po chwili sędzia podbiegł do ławki Legii II i pokazał czerwony kartonik jej trenerowi, Filipowi Raczkowskiemu.

Po godzinie gry Legia wyglądała lepiej, przeważała poprzez posiadanie i kreowanie, dążyła do odwrócenia losów rywalizacji. Mateusz Możdżeń oddał strzał z pola karnego po rzucie rożnym (złapany), potem Karolak uderzył po rykoszecie z 17. metra (nad bramką), Jędrasik został zablokowany, a Adam Mesjasz główkował nad poprzeczką.

Stołeczna drużyna naciskała, zepchnęła rywali do głębokiej defensywy. Stanisław Gieroba niecelnie uderzył na wślizgu, później Jędrasik huknął nad bramką po prostopadłym podaniu Saletry. W 80. minucie Adkonis trafił z 18. metra w poprzeczkę, potem Karolak został zablokowany tuż przed "szesnastką", a bramkarz Świtu kapitalnie interweniował po niezłym strzale Igora Skrobały zza "szesnastki".

Ostatecznie Legia II przegrała 0:1 ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim. Warszawiacy, którzy zajmują 2. miejsce w tabeli z 2-punktową stratą do lidera (Wigry Suwałki mają na koncie o jedno spotkanie mniej), zagrają następny mecz za dwa tygodnie, czyli w sobotę, 19 października (godz. 18:00). Wówczas zmierzą się na wyjeździe z Victorią Sulejówek.

11. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI – LEGIA II WARSZAWA 1:0 (1:0)