Filip Rejczyk

Rezerwy: Siedem goli w LTC. Legia lepsza od Wisły II Płock

28.01.2023 14:45

(akt. 28.01.2023 15:32)

Drugi zespół Legii wygrał w LTC 5:2 z Wisłą II Płock w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Dawid Dzięgielewski, Mateusz Możdżeń, Filip Rejczyk, Wiktor Kamiński i Igor Korczakowski.

W wyjściowym składzie Legii II znaleźli się m.in. Jakub Trojanowski, Jan Ziółkowski, Jakub Kisiel i Filip Rejczyk, czyli zawodnicy mający za sobą zgrupowanie z "jedynką" na obozie w Belek. W sobotę wystąpili także Mateusz Możdżeń oraz Łukasz Turzyniecki, którzy niebawem zostaną ogłoszeni nowymi piłkarzami III-ligowych rezerw.

Warszawiacy objęli prowadzenie w 17. minucie. Przeciwnik dostał piłkę z bocznego sektora (środek połowy), źle ją przyjął, Rejczyk popisał się odbiorem, a Dawid Dzięgielewski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i go przelobował. Wisła II zareagowała dość szybko, gdyż kilka chwil później wyrównała po bramce Tomasza Walczaka. W dalszej części pierwszej połowy niezłe szanse mieli jeszcze Rejczyk, Ziółkowski i Dawid Kiedrowicz.

Tuż po starcie drugiej połowy zrobiło się 2:1 dla "Wojskowych". Możdżeń otrzymał piłkę po wznowieniu gry od środka (od Wiktora Kamińskiego) i dostrzegł, że bramkarz gości jest wysunięty, a następnie trafił do siatki po kapitalnym, płaskim uderzeniu z ok. 60. metra.

Po godzinie rywalizacji Legia II podwyższyła wynik. Marcel Krajewski wyszedł spod pressingu mijając trzech zawodników i podał prostopadle do Kamińskiego, ten wycofał z 5. na 11. metr do Rejczyka, który oddał strzał przy bliższym słupku. Kilka chwil później płocczanie złapali kontakt po wykorzystaniu rzutu wolnego i skutecznym główkowaniu Adriana Szczutowskiego.

Emocji nie zabrakło również w końcówce. W 82. minucie Możdżeń zagrał do Rafała Maciejewskiego, ten wycofał sprzed linii końcowej (prawe skrzydło) do Kamińskiego, który udanie uderzył z 12. metra. Rezultat sparingu ustalił Igor Korczakowski. Środkowy pomocnik dopadł do podania od Maciejewskiego i zamknął akcję z lewej strony.

Ostatecznie Legia II zwyciężyła 5:2, a w przyszłą sobotę, 4 lutego, zmierzy się kontrolnie z IV-ligowymi rezerwami Widzewa Łódź.

Sparing: Legia II Warszawa – Wisła II Płock 5:2 (1:1)
Dzięgielewski (17. min.), Możdżeń (46. min.), Rejczyk (63. min.), Kamiński (82. min.), Korczakowski (89. min.) – Walczak (22. min.), Szczutowski (67. min.)

Legia: Trojanowski – Krajewski (65’ Pacek), Ziółkowski (65’ Bednarz), Gładysz, Turzyniecki – Kisiel (46’ Możdżeń), Rejczyk (65’ Kieraś), Maciejewski – Kiedrowicz (46’ Grączewski), Dzięgielewski (46’ Kamiński), Sobociński (46’ Korczakowski)