Patryk Konik

Rezerwy: Sparingowa porażka z GKS-em

06.02.2021 12:57

(akt. 06.02.2021 13:37)

Drugi zespół Legii Warszawa przegrał w Siedlcach 3:4 z I-ligowym GKS-em Jastrzębie w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Patryk Pierzak, Mikołaj Kwietniewski i Szymon Włodarczyk.

W sobotnim sparingu, Legii II nie pomogli m.in. Kamil Kurowski, Kacper Skwierczyński i Wiktor Kamiński, którzy zmagają się z urazami. Sztab szkoleniowy mógł skorzystać za to z Bartłomieja Ciepieli i Jehora Macenki - wspomniana dwójka była ostatnio na zgrupowaniu "jedynki" w Dubaju. W pierwszym składzie GKS-u znalazł się były piłkarz Legii, Dawid Witkowski, a także Jarosław Baranśkyj, który niedawno przebywał na testach w III-ligowych rezerwach stołecznego klubu.

Początek rywalizacji w Siedlcach okazał się bardzo ciekawy - w tym czasie padły trzy trafienia. Już w piątej minucie pierwszego gola strzelili legioniści. Warszawiacy stworzyli akcję w bocznym sektorze. Mikołaj Kwietniewski ruszył za obrońców, a Piotr Cichocki podał do niego wzdłuż boiska. Po chwili Kwietniewski wycofał piłkę do Patryka Pierzaka, który oddał skuteczny strzał po ziemi, w kierunku dalszego słupka. Kilkadziesiąt sekund później było już 1:1 - bramkarza stołecznego klubu pokonał Daniel Feruga. Parę chwil później Cichocki został sfaulowany w "szesnastce" GKS-u, a rzut karny dla Legii wykorzystał Kwietniewski. Zrobiło się 2:1, ale w 25. minucie I-ligowiec skutecznie odpowiedział. Piłkę w siatce, po rzucie wolnym, umieścił Feruga. Przed przerwą rywale objęli prowadzenie po trafieniu Aleksandra Komora.

W drugiej połowie, w barwach GKS-u, pojawił się m.in. Mateusz Bondarenko, który w przeszłości reprezentował Legię. W 55. minucie stołeczna drużyna wyrównała. Lionnel Negou dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne - na piłkę nabiegł Szymon Włodarczyk, który uderzył z prawej nogi w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Po godzinie gry przeciwnicy zdobyli czwartą bramkę - golkipera "Wojskowych" pokonał Daniel Szczepan. Ostatecznie rywale zwyciężyli 4:3.

Za tydzień (13.02) drugi zespół Legii zmierzy się w LTC z II-ligowym Zniczem Pruszków, który prowadzi były trener rezerw "Wojskowych" - Piotr Kobierecki. Poza tym, na wypożyczeniu z Legii do Znicza jest obecnie Mateusz Grudziński

Legia II Warszawa - GKS Jastrzębie 3:4 (2:3)

Pierzak (5. min.), Kwietniewski (16. min. – k.), Włodarczyk (55. min.) - Feruga (6. min., 25. min.), Komor (37. min.), Szczepan (60. min.)

Legia w I połowie: Krejer - Kwiatkowski, Macenko, Astiz, Konik - Gościniarek, Pierzak, Kwietniewski - Cichocki, Warchoł, Barnowski

Legia w II połowie: Krejer - Wojtysiak, Macenko, Astiz, Rocha - Waniek,Cielemęcki, Ciepiela - Negou, Włodarczyk, Niedźwiedzki

GKS Jastrzębie w I połowie: Drazik - Kulawiak, Komor, Szcześciak, Witkowski, Bielak, Baranśkyj, Bartkowiak, Feruga, Jadach, Rumin

GKS Jastrzębie w II połowie: Drazik (60' Reclaf) - Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Baranśkyj, Dzida, Ali, Mróz, Zejdler, Apolinarski, Szczepan.