Jakub Adkonis Legia II Warszawa - Victoria Sulejówek

Rezerwy: Sześć bramek w LTC, drugie zwycięstwo z rzędu

14.09.2024 13:55

(akt. 14.09.2024 14:13)

Legia II odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Stołeczna drużyna wygrała u siebie 4:2 z Polonią Lidzbark Warmiński (beniaminek) w 8. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jan Leszczyński, Oliwier Olewiński, Mateusz Szczepaniak i Jakub Adkonis.

Sztab szkoleniowy "dwójki" nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (powrót do optymalnej dyspozycji po zerwaniu więzadła krzyżowego), Pawła Szajewskiego (problemy zdrowotne), Wiktora Puciłowskiego (kontuzja związana z przeciążeniami), Juliena Tadrowskiego (kłopoty ze stawem skokowym), Macieja Bochniaka (drobny uraz mięśniowy) i Szymona Grączewskiego (złamany obojczyk). W wyjściowym składzie pojawiło się trzech zawodników z "jedynki", czyli Jakub AdkonisJan Leszczyński oraz Mateusz Szczepaniak.

Początek sobotniego meczu okazał się dość spokojny, mało konkretny. Legia II starała się grać po ziemi (np. prostopadle), budowała ataki pozycyjne, trochę częściej posiadała piłkę i tworzyła nieco więcej akcji (zablokowany strzał Szczepaniaka po przerzucie Adama Mesjasza). Polonia próbowała zaskakiwać po przerzutach na skrzydła lub miękkich podaniach za linię obrony.

O ile w pierwszym fragmencie meczu brakowało klarownych sytuacji z obu stron, to w 12. minucie miejscowi zdołali objąć prowadzenie. Jakub Jędrasik dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Leszczyński skutecznie główkował z 4. metra, po interwencji bramkarza.

Goście chcieli znowu stworzyć zagrożenie po górnych podaniach, oddali też strzał z prawej strony pola karnego (nad poprzeczką), ale stołeczna drużyna prowadziła grę, kontrolowała przebieg meczu, miała również sporo odbiorów w wysokim pressingu, które przełożyły się na kilka niezłych szans. Bramkarz Polonii obronił techniczne uderzenia z dystansu w wykonaniu Adkonisa (innym razem trafił w boczną siatkę) i Jędrasika, który obił też dalszy słupek po obecności w lewym sektorze "szesnastki".

W 28. minucie Legia II podwyższyła wynik. Mozie odebrał piłkę w wysokim pressingu, Szczepaniak podał do Adama Ryczkowskiego, ten odegrał do Oliwiera Olewińskiego, który oddał udany strzał z 20. metra (bliżej prawej strony boiska) na dalszy słupek.

Gol "Olewy" sprawił, że Polonia wrzuciła nieco wyższy bieg, zaczęła częściej przebywać w ofensywie, oddała dwa niecelne strzały z dystansu, a także jeden z 14. metra (złapany przez Jakuba Zielińskiego). Przyjezdni nie wykorzystali trochę lepszego momentu, a w końcówce pierwszej połowy stołeczne rezerwy ponownie odskoczyły. Mesjasz przechwycił piłkę, prostopadle podał do Adkonisa, ten miękko zagrał za linię obrony, do Szczepaniaka, który uprzedził bramkarza i trafił do siatki.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

W 55. minucie Polonia trochę zmniejszyła straty. Najpierw Zieliński obronił mocne uderzenie z 12. metra, a po chwili Yudai Shinonaga popisał się skuteczną dobitką (płaski strzał od dalszego słupka). Przyjezdni chcieli pójść za ciosem i złapać kontakt, lecz nadziali się na kontrę Legii II, która szybko zareagowała. Jakub Żewłakow (kolejny zawodnik z kadry "jedynki") prostopadle podał do Szczepaniaka, ten zagrał w taki sposób do Adkonisa, który uprzedził bramkarza i trafił do siatki z 12. metra. Po chwili Ryczkowski huknął nad poprzeczką po precyzyjnym dograniu "Szczepana" wzdłuż "szesnastki".

Goście próbowali jeszcze wrzucić wyższy bieg, wypracowali kilka okazji, m.in. za sprawą Shinonagi, który w 63. minucie oddał niecelny strzał z 17. metra, a następnie dwukrotnie uderzył z rzutu wolnego (najpierw w boczną siatkę, później nad poprzeczką). Potem Zieliński miał jeszcze parę udanych interwencji.

W 87. minucie Polonia zdołała odpowiedzieć, tym razem po ładnym golu Klaudiusza Krasy (były piłkarz Legii) z 18. metra. Ostatecznie drugi zespół "Wojskowych" zwyciężył 4:2, a w piątek, 20 września (godz. 19:45), zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

8. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): LEGIA II WARSZAWA – POLONIA LIDZBARK WARMIŃSKI 4:2 (3:0)
Leszczyński (12. min.), Olewiński (28. min.), Szczepaniak (39. min.), Adkonis (57. min.) – Shinonaga (55. min.), Krasa (87. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Leszczyński, Boczoń – Preuss

LEGIA: Zieliński – Olewiński (55' Boczoń), Leszczyński (46' Wnorowski), Mesjasz, Karolak – Adkonis, Możdżeń, Mozie (83' Vasiliadis) – Szczepaniak, Ryczkowski (74' Gieroba), Jędrasik (55' Żewłakow)