News: Rezerwy: Szósty mecz bez wygranej

Rezerwy: Szósty mecz bez wygranej

23.05.2018 20:04

(akt. 02.12.2018 11:26)

Rezerwy Legii II Warszawa zremisowały 2:2 na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski. To szósty mecz "Wojskowych" bez wygranej. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Robert Bartczak oraz Kacper Wełniak.

Seria meczów bez wygranej w stołecznych rezerwach trwa. Warszawiacy w Bielsku Podlaskim nie wygrali, choć w 85. minucie jeszcze prowadzili. Niewiele brakowało, a skończyłoby się porażką, bo w czwartej minucie doliczonego czasu gry gospodarze mieli rzut karny. Skończyło się na uderzeniu w słupek i punkcie dla "Wojskowych".

Scenariusz z ostatnich spotkań się powtórzył. Legioniści mieli sytuacje, potrafili przeważać na boisku, ale widoczny był też brak doświadczenia i zmęczenie odmłodzonej zimą drużyny. Od gola zaczęłi jednak miejscowi, kiedy dośrodkowanie z prawego sektora wykorzystał Rafał Babul. To podrażniło warszawiaków, którzy ruszyli do ataku i wyrównali w 36. minucie. Piotr Cichocki wycofal piłkę w polu karnym do Roberta Bartczaka, a ten - jak w całej rundzie - nie zawiódł, pokonując golkipera Tura.

W drugiej połowie legioniści mieli problem z ostatnim podaniem. W 75. minucie impas przełamał Kacper Wełniak, który wybiegł z głębi pola, dopadł do piłki i wyprowdził warszawiaków na prowadzenie. Napastnik strzelił gola niecałe 60 sekund po wejściu na murawę i przyćmił partnera z ataku, który przez całe spotkanie miał kłopot z grą w ofensywie. Tur jednak nie odpuścił, a błędy stołecznej defensywy stały się kosztowne. Tak kosztowne, że w 86. minucie gospodarze wyrównali za sprawą Popiołka. W doliczonym czasie gry doszło do nieporozumienia w obronie, Paweł Łakota Mateusz Bondarenko próbowali powstrzymać rywala, ale sędzie wskazał na wapno. Słupek uratował bramkarza "Wojskowych" i cały stołeczny zespół.

Sytuacja w tabeli nie jest ciekawa. Warszawiacy walczą o utrzymanie. Jeśli z II ligi spadnie Znicz Pruszków, to szeregi pierwszej grupy III ligi opuści pięć drużyn. Nad czternastą pozycją "Wojskowi" mają dwa punkty przewagi.

Tur Bielsk Podlaski - Legia II Warszawa 2:2 (1:1)
Babul (17. min.), Popiołek (86. min.) - Bartczak (36. min.), Wełniak (75. min.)

Legia II: Łakota - Wojtysiak (90' Szwed), Najemski, Bondarenko, Matuszewski - Cichocki (65' Mydlarz), Bartczak, Aftyka (74' Wełniak), Orlik (83' Pietrzyk) - Shapiro-Thompson - Góral.