Jakub Żewłakow

Rezerwy: Tylko remis z beniaminkiem

25.08.2024 14:00

(akt. 25.08.2024 19:09)

Legia II zremisowała u siebie 1:1 z beniaminkiem, Wigrami Suwałki, w 5. kolejce III ligi (grupa I). Goście objęli prowadzenie w 21. minucie, a "Wojskowi" odpowiedzieli chwilę później, po bramce Jakuba Żewłakowa.

Sztab szkoleniowy "dwójki" nie skorzystał z Huberta Dorczyka (powrót do optymalnej dyspozycji po zerwaniu więzadła krzyżowego), Minasa Vasiliadisa (uraz mięśniowy), Pawła Szajewskiego (problemy zdrowotne), Wiktora Puciłowskiego (kontuzja związana z przeciążeniami), Juliena Tadrowskiego (problemy ze stawem skokowym) i Szymona Grączewskiego (złamany obojczyk; przewidywany powrót do zajęć za ok. 4 – 6 tygodni). W podstawowym składzie pojawiło się sześciu zawodników z kadry "jedynki". Chodzi o Jakuba AdkonisaJakuba ŻewłakowaJana LeszczyńskiegoMarcela Mendesa-Dudzińskiego, Marco Burcha i Mateusza Szczepaniaka. Spotkanie z trybun oglądali Steve Kapuadi oraz Jurgen Celhaka.

Początek niedzielnego meczu był bardzo spokojny, wyrównany, mało konkretny. Z czasem "dwójka" starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem, trochę częściej posiadała piłkę, ale niewiele z tego wynikało, gdyż nie tworzyła klarownych okazji, dość rzadko wchodziła w pole karne, czasami brakowało jej lepszego zgrania, zrozumienia. W ciągu 80 sekund Adkonis oddał cztery strzały z ok. 20. metra – po dwa zablokowane i niecelne.

Wigry miały momenty z piłką w ofensywie, w 10. minucie stworzyły pierwszą szansę (Leszczyński zablokował uderzenie zza pola karnego), a niecały kwadrans później objęły prowadzenie. Kacper Głowicki dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, Mendes-Dudziński nie sięgnął futbolówki, a Eryk Matus, który wyprzedził Viktora Karolaka, skierował ją do siatki.

Goście mogli dość szybko podwyższyć wynik. Matus mógł znowu trafić do siatki, ale nie wykorzystał miękkiego podania za linię obrony i sytuacji sam na sam. Miejscowi otrząsnęli się po pół godzinie gry. Adam Ryczkowski zgrał głową do Adkonisa, ten podprowadził piłkę i prostopadle podał na prawą stronę pola karnego, do Żewłakowa, który płasko, skutecznie uderzył na dalszy słupek.

Bramka na 1:1 sprawiła, że Legia II wrzuciła nieco wyższy bieg i wypracowała parę niezłych okazji. Strzały Oliwiera Olewińskiego i Adkonisa zostały zablokowane, Ryczkowski huknął nad poprzeczką ze środka "szesnastki". W 44. minucie Olewiński prostopadle podał do Żewłakowa, który uderzył z prawej strony pola karnego, bramkarz przyjezdnych zbił piłkę na słupek, a dobitka Możdżenia była przyblokowana. Tuż przed przerwą świetną szansę miał zawodnik Wigier, Kamil Zalewski, który otrzymał miękkie podanie za linię obrony, ale przegrał pojedynek 1 na 1 z Mendesem-Dudzińskim, który kapitalnie interweniował.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

W drugiej połowie "dwójka" starała się kontrolować grę, więcej kreowała, ale miała problemy z finalizacją. Ryczkowski uderzył z 16. metra tuż obok bramki, niecelne strzały oddali też Pascal Mozie, Karolak i Szczepaniak. W tzw. międzyczasie groźniejsze sytuacje wypracowały Wigry. Po niecałej godzinie gry goście wyszli z kontrą, a Jakub Paszkowski został zablokowany przy strzale z 18. metra. Drużyna z Suwałk miała rzut rożny, po którym doszło do sporego zamieszania – pierwsze główkowanie przyblokował Leszczyński, a przy drugim Mendes-Dudziński świetnie interweniował na linii.

Legioniści dążyli do zwycięstwa, a w 82. minucie mogli wykonać duży krok w kierunku trzech punktów. Adkonis ładnie uderzył z wolnego (25. metr), aczkolwiek Mateusz Taudul popisał się fenomenalną obroną, zbijając piłkę na poprzeczkę. Potem Igor Skrobała dopadł do dalekiego podania za linię obrony, minął bramkarza, ale zatrzymał się na obrońcy. W końcówce Adkonis trochę niecelnie uderzył z pola karnego na dalszy słupek, a później znowu wykonał rzut wolny, lecz Taudul zbił futbolówkę do boku.

W 3. minucie czasu doliczonego Maciej Saletra trafił z 18. metra w słupek, a Skrobała, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, nieczysto uderzył z tzw. pierwszej piłki. Ostatecznie Wigry się obroniły, spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W sobotę, 31 sierpnia (godz. 17:00), Legia II zagra na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

5. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): LEGIA II WARSZAWA – WIGRY SUWAŁKI 1:1 (1:1)