News: Rezerwy: Ursus pokonał Legię

Rezerwy: Ursus pokonał Legię

28.03.2015 18:29

(akt. 08.12.2018 01:48)

Piłkarze rezerw Legii przegrali 0:2 z Ursusem Warszawa na wyjeździe. Bramki dla rywali zdobyli w drugiej połowie Jakub Kabala oraz Michał Ambrozik. „Wojskowi” wystąpili w swoim składzie, zabrakło zawodników, którzy regularnie trenują z pierwszym zespołem. W środę gracze trenera Jacka Magiery zmierzą się z ŁKS-em Łódź.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Piłkarze rezerw przystąpili do meczu bez pomocy zawodników trenujących z pierwszym zespołem. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych. Obie drużyny miały kłopoty ze stwarzaniem sytuacji. Legioniści pierwszy strzał oddali w 33. minucie za sprawą Kamila Anczewskiego. Rywale najlepszą okazję mieli chwilę wcześniej - błąd popełnił bramkarz Legii Artur Haluch, ale fatalnie zachował się Jakub Kabala, który kopnął futbolówkę obok słupka. Nasi zawodnicy mogli wyjść na prowadzenie w 37. minucie. Wtedy prostopadłym podaniem błysnął Michał Trąbka. Pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał jednak Konrad Michalak. Do przerwy było więc 0:0. W zespole Legii nieźle prezentował się Eryk Rakowski, który dobrze radził sobie na lewej obronie. Pretensje o brak dokładności można było mieć do środkowych pomocników rezerw.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. Kapitalną okazję miał Michalak - wpadł w pole karne rywali i uderzył minimalnie obok słupka. Niektórzy zawodnicy zdawali się mieć kłopoty z doborem obuwia, gdyż ślizgali się po murawie. Najważniejszym graczem Ursusa był w sobotę Patryk Kamiński, który w przeszłości był piłkarzem Młodej Legii. 24-latek stwarzał kolegom wiele sytuacji i prezentował się w środku pola z dobrej strony. W 75. minucie rywale mieli rzut rożny, przy którym dużą rolę odegrał właśnie Kamiński. Piłkę dośrodkowaną w pole karne starał się wypiąstkować Haluch, lecz za rękę ciągnął go Radionow. Ostatecznie po dużym zamieszaniu futbolówkę do siatki wepchnął Jakub Kabala, a arbiter uznał gola, mimo faulu Ukraińca na golkiperze "Wojskowych".

Legioniści starali się jeszcze atakować, ale wiele z tego nie wynikało. W 89. minucie bramkową akcję zdołali przeprowadzić miejscowi. Piłka po strzale "zeszła" Krzysztofowi Cegiełce, dopadł do niej Michał Ambrozik i pokonał Halucha. "Traktorki" wygrały 2:0, a dla Legii II to dziewiąta porażka w tym sezonie.

Wkrótce zaprezentujemy skrót wideo ze spotkania.

III liga: Ursus Warszawa - Legia II Warszawa 2:0 (0:0)
Kabala (75. min.), Ambrozik (89. min.)

Ursus: Pusek - Skowroński, Kabala, Ofmański, Zaborowski, Sztybrych, Kamiński (90' Żebrowski), Ćwik (87' Cegiełka), Słomka (46' Łowicki), Ambrozik, Radionov (82' Malec)