News: Rezerwy: Walka do końca z Motorem

Rezerwy: Walka do końca z Motorem

04.08.2018 16:42

(akt. 02.12.2018 11:23)

Legia II Warszawa w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek ligowych przegrała 2:3 z Motorem Lublin. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Kamil Orlik oraz Mateusz Bondarenko. Trafienia dla przeciwników zanotowali Dawid Pożak, Szymon Kamiński oraz Michał Paluch.

Legioniści rozegrali spotkanie w Lubinie przy okazji powrotu ze zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. Skład stołecznego zespołu był osłabiony m.in. z powodu urazów Radosława Pruchnika Łukasza Zjawińskiego. Warunki do gry nie były sprzyjające - temperatura przekraczała 30 stopni.

Pierwsi na prowadzenie wyszli legioniści. Zagranie Mateusza Bondarenki wykorzystał Kamil Orlik i w 31. minucie było 1:0. Strzelec gola musiał z czasem zejść z boiska z urazem mięśnia dwugłowego. Do przerwy bardziej doświadczeni rywale zdołali jednak odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Wystarczy wspomnieć, że w szeregach Motoru występowali m.in. były legionista Tomasz Brzyski czy znany z Ekstraklasy Grzegorz Bonin. To właśnie skrzydłowy asystował przy golu Dawida Pożaka. Przed przerwą Vjaceslavsa Kudrjavcevsa pokonał Szymon Kamiński

Legioniści przez 60 minut mieli więcej inicjatywy i często gościli pod bramką Motoru. To jednak rywale strzelili trzeciego gola, którego autorem był Michał Paluch. W tym czasie "Wojskowi" byli już po kolejnej interwencji lekarzy, gdyż z powodu urazu boisko musiał opuścić Kacper Wełniak. Warszawiacy walczyli do końca i w 82. minucie bramkę kontaktową zdobył po dograniu Leleny z rzutu rożnego Mateusz Bondarenko.

Rezerwy Legii ostatecznie przegrały w Lublinie, ale zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. - Za nami wartościowy mecz, który dał nam wiele wiedzy. Niestety zmagamy się z kilkoma urazami w drużynie, a w Lublinie dwóch kolejnych graczy doznało kontuzji. Mierzyliśmy się z rywalami, którzy mieli w drużynie kilku doświadczonych zawodników. Temperatura nie sprzyjała rozgrywaniu meczu, ale do 60 minuty dominowaliśmy - podsumował szkoleniowiec legionistów, Piotr Kobierecki.

Legia II rozpocznie sezon za tydzień. Warszawiacy zmierzą się w sobotę w 1. kolejce trzecie ligi z Bronią w Radomiu. Pierwszy gwizdek sędziego jest planowany na godzinę 18:00.

Motor Lublin - Legia II Warszawa 3:2 (2:1)
Pożak (36. min.), Kamiński (43. min.), Paluch (67. min.) - Orlik (31. min.), Bondarenko (82. min.)

Legia IIKudrjavcevs - Leleno, Bondarenko, Pietrzyk, Matuszewski - Bajdur (60’ Grudziński) - Brodziński, Karbownik, Aftyka (60’ Shapiro-thompson), Orlik (60’ Neuman) - Wełniak (46’ Wojtysiak).