News: Rezerwy: Wygrana na koniec

Rezerwy: Wygrana na koniec

01.03.2014 13:04

(akt. 08.12.2018 20:56)

Piłkarze rezerw Legii wygrali 3:1 ze Stalą Sanok w swoim ostatnim meczu sparingowym w okresie przygotowawczym przed wznowieniem rozgrywek trzeciej ligi. Dwie bramki dla stołecznej ekipy zdobył Michał Suchanek, a jedno trafienie dołożył Mateusz Janusiewicz. Poniżej relacja oraz galeria z arłamowskiego boiska.

Zdjęcia z meczu - kliknij tutaj

Sparing ze Stalą Sanok był dla piłkarzy rezerw Legii ostatnim meczem kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek trzeciej ligi. „Wojskowi” od początku zaatakowali rywali czego efektem była bramka Michała Suchanka  w 6. minucie spotkania. W następnych minutach podopieczni Jacka Magiery atakowali, ale piłka nie chciała wpaść do siatki sanoczan. W kolejnych minutach obie strony grały dosyć zachowawczo, a naprawdę dobrą szansę miał jeszcze Suchanek. W 40. minucie arbiter zdecydował się podyktować rzut karny po faulu Mateusza Janusiewicza, ale bramkarz Stali, który podszedł do „jedenastki”, posłał futbolówkę ponad poprzeczką. Pomocnik Legii zrehabilitował się w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to wykorzystał błąd golkipera rywali i pewnym strzałem w okienko podwyższył wynik spotkania.

W drugiej połowie legioniści nie mogli osiągnąć wielkiej przewagi, ale stwarzali sobie groźniejsze sytuacje od rywali. Sporo ożywienia wprowadzili na skrzydłach juniorzy Sylwester Szymański oraz Konrad Michalak. Ten drugi miał niezłą okazję kiedy po błędzie rywala zaczął biec w kierunku golkipera przeciwników, ale ten w ostatniej chwili zdołał złapać bezpańską futbolówkę uprzedzając legionistę. W 68. minucie Stal zdobyła gola kontaktowego po tym jak przeciwnik skutecznie posłał piłkę do siatki w sytuacji sam na sam.

W 78. minucie Szymański skutecznie dośrodkował w pole karne, gdzie głowę dostawił Suchanek. Napastnik Legii zdobył gola na 3:1, a tym samym ustalił rezultat spotkania. Do końca pojedynku obie drużyny nie stworzyły już sobie groźnych sytuacji. Po meczu legioniści zjedli obiad i wyruszyli w drogę powrotną z Arłamowa do Warszawy.

Legia II Warszawa – Stal Sanok 3:1 (2:0)

Suchanek (6. min.), Janusiewicz (45. min.), Suchanek (76. min.) – (68. min.)