Rezerwy: Wygrana z Lechią, gol Rosołka na wagę trzech punktów

Redaktor Piotr Kamieniecki

23.10.2019 17:28

(akt. 27.10.2019 09:09)

Rezerwy Legii Warszawa ograły w zaległym spotkaniu Lechię Tomaszów Mazowiecki 1:0. Bramkę dla "Wojskowych" zdobył z rzutu karnego Maciej Rosołek. Na boisku pojawiło się siedmiu graczy ćwiczących na co dzień z pierwszym zespołem.

Legia II Warszawa pokonała 1:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Stołeczna drużyna zmierzyła się z przeciwnikami w zaległym spotkaniu, mając w kadrze siedmiu graczy ćwiczących na co dzień w pierwszym zespole. W tym gronie znaleźli się Radosław Cierzniak, William Remy, Mateusz Praszelik, Salvador Agra, Kacper Kostorz, Dominik Nagy oraz Maciej Rosołek. Do przerwy kibice oglądali przeciętne widowisko. Swoje okazje mieli gospodarze, którzy na początku rywalizacji nie wykorzystali dogodnej sytuacji, jak i goście. Po solowej akcji Rosołek był sam na sam z bramkarzem, lecz uderzył ponad bramką. Po 45 minutach gry - goli nie było.

Tradycyjnie, miks "jedynki" z graczami dwójki potrzebował nieco czasu, by zacząć funkcjonować na murawie w odpowiedni sposób. Gra Legii momentami była lepsza, a w 51. minucie arbiter podyktował rzut karny dla "Wojskowych" po faulu na Francuzie. Do piłki podszedł Rosołek, który wykorzystał "jedenastkę" i dał warszwiakom prowadzenie. W trakcie drugiej połowy, doszło do absurdalnej sytuacji. Agrę zastąpić miał Radosław Cielemęcki, lecz Portugalczyk - mający już żółtą kartkę - powoli kierował się poza boisko. Sędzia nie miał jednak cierpliwości do skrzydłowego, napomniał go ponownie, co sprawiło, że gracz zszedł z boiska, ale z czerwoną kartką. Przez to legioniści musieli kończyć mecz w osłabieniu, a do ostatniego gwizdka pozostawało 30 minut gry.

Spotkanie nie miało wielkiej historii i nie padło już więcej bramek. Legia II godnie nadrobiła zaległości, wygrywając z Lechią 1:0. W niedzielę "Wojskowi" zmierzą się w Ząbkach ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz rozpocznie się 27 października o godzinie 12:00.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Legia II Warszawa 0:1 (0:0)