News: Dariusz Banasik trenerem Znicza

Rezerwy: Wygrane derby i pozycja lidera!

01.12.2013 17:33

(akt. 04.01.2019 13:09)

Piłkarze rezerw Legii wygrali 3:1 z Ursusem w meczu derbowym w rozgrywkach III ligi grupy łódzko - mazowieckiej. Legioniści przegrywali 0:1 po golu Dawida Jarczaka w 29 minucie meczu, ale trzy minuty później po akcji Norberta Misiaka piłkę do własnej bramki wpakował Rafał Zaborowski. Gracze trenera Dariusza Banasika prowadzili wyrównany bój i po przerwie zadali decydujące ciosy. Najpierw świetną akcją popisał się Bartłomiej Kalinkowski i wyprowadził zespół na prowadzenie, a wynik ustalił kapitalnym uderzeniem z dystansu rezerwowy tego dnia Mateusz Zawal. Wkrótce skrót wideo z tego spotkania.

Mecz rozpoczął się wzajemnego badania. Gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą groźną akcję legioniści przeprowadzili po 20 minutach - po dośrodkowaniu Monety bliski wpakowania piłki do siatki był Tomasiewicz. Po chwili, po rzucie rożnym z główki obok bramki uderzył Arak. Jednak to goście objęli prowadzenie - niezdecydowanie defensywnych pomocników i linii obrony wykorzystał Dawid Jarczak, który wykończył zagranie z prawej strony boiska i nie dał szans na skuteczną interwencję Wienczatkowi. Legioniści szybko wyrównali - lewą stroną przedarł się Misiak i piłkę lecącą wprost na nogę Tomasiewicza wpakował do siatki pechową interwencją Zaborowski. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy meczu.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła. Trwała wymiana ciosów, oba zespoły miały szanse na strzelenie gola. W końcu sztuka udała się Bartłomiejowi Kalinkowskiemu, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i uprzedził go posyłając pikę tuż przy słupku. Goście długo protestowali gdyż uważali, że faulowany był jeden z obrońców. Żółtą kartkę obejrzał za dyskusję z sędzią Łowicki. W końcówce bezsensownego pchnięcia w plecy dopuścił się Zaborowski. Pechowy strzelec gola samobójczego obejrzał czerwony kartonik. Po chwili kapitalnym strzałem popisał się Zawal i dobił ekipę Ursusa. Legioniści awansowali na pozycje lidera w tabeli!

Legia - Ursus 3:1 (1:1)
Bramki: Zaborowski (s) 33', Kalinkowski 78', Zawal 87' - Jarczak 29'

Legia: Wienczatek - Turzyniecki, Fialho (37' Rozmus), Suler, Bogusławski - Misiak (46' Bartczak), Kochański, Kalinkowski, Tomasiewicz, Moneta (62' Peu) - Arak (77' Zawal)

Ursus: Barański - Skowroński, Zaborowski, Łowicki (88' Bosak), Ofmański - Sztybrych, Bulik, Kamiński, Wietrak, Jarczak - Kabala (70' Radomski)

Żółte kartki: Tomasiewicz - Łowicki

Czerwona kartka: Zaborowski