Rezerwy: Wysoka wygrana na koniec obozu

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

20-07-2019 / 15:26

(akt. 24-07-2019 / 17:13)

Rezerwy Legii Warszawa na koniec obozu w Grodzisku Wielkopolskim pokonały 5:0 innego trzecioligowca, Jarotę Jarocin. Hat-tricka zdobył Mateusz Grudziński, a po jednym golu strzelili Radosław Cielemęcki i Patryk Konik. Wcześniej "Wojskowi" ograli lokalną Dyskobolię 4:0.

Rezerwy Legii Warszawa w sobotę zakończyły tygodniowy obóz w Grodzisku Wielkopolskim. "Wojskowi" pracowali przede wszystkim nad przygotowaniem motorycznym oraz taktyką. Sztab szkoleniowy nie sprawdzał żadnego nowego zawodnika, lecz zaprezentować mogła się grupa juniorów, która po zakończeniu poprzednich rozgrywek trafiła do "dwójki" z najstarszego rocznika akademii. W trakcie obozu do zespołu dołączył Filip Sobiecki, który początkowo został przy Łazienkowskiej, gdyż rozważano najlepszą opcję w kontekście jego rozwoju. 

Na zakończenie obozu, legioniści ograli 5:0 Jarotę Jarocin, czternasty zespół poprzedniego sezonu w II grupie trzeciej ligi. Hat-trickiem popisał się występujący na... lewej stronie obrony Mateusz Grudziński. Po jednym golu strzelili Radosław Cielemęcki Patryk Konik, do którego piłkę zagrywał Dawid Wach. Warto podkreślić również trzy asysty najbardziej doświadczonego zawodnika w zespole, Radosława Pruchnika. Pomocnik miał jedno kluczowe podanie również w pierwszym sparingu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, kiedy warszawiacy zwyciężyli 4:0. 

Przez cały obóz z zespołem trenowali Łukasz Moneta oraz Chris Philipps. Reprezentant Luksemburga był ustawiany przez całe zgrupowanie w roli środkowego obrońcy. Zawodnik wracający na Łazienkowską po wypożyczeniu do Bytovii zajmował za to miejsce na skrzydle. W kadrze na obóz brakowało m.in. Mateusza Bondarenkę, który leczył lekki uraz, a przy tym "Wojskowi" rozważają jego wypożyczenie do wyższej ligi. 

Legia II Warszawa - Jarota Jarocin 5:0 (3:0)
Grudziński (13. min., 22. min., 65. min.), Cielemęcki (38. min.), Konik (76. min.)

Legia II: Kobylak (46' Tobiasz) - Niski (75' Wach), Mosór, Philipps (45' Łakomy), Grudziński - Cichocki (60' Konik) Waniek (75' Lisowski), Pruchnik (65' Goliński), Moneta (46' Mydlarz) - Cielemęcki (46' Sobiecki) - Wełniak

W pierwszym sparingu okresu przygotowawczego, warszawiacy pokonali 4:0 Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski z ligi okręgowej.

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Legia II Warszawa 0:4 (0:1)
Samobój (2. min.), Wełniak (64. min.), Łakomy (66. min.), Lisowski (85. min.)

Legia II: Tobiasz (46' Kobylak) - Niski (46' Wach), Mosór (75' Philipps), Philipps (46' Pruchnik), Grudziński (46' Konik) - Moneta, Waniek (60' Mydlarz), Mydlarz (46' Łakomy), Cichocki (46' Lisowski) - Cielemęcki (75' Niski) - Wełniak.

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
  • 0 / 0
pewien niemiec przejal wrogo firme i rozj***l ja w drobny mak. w 2004 rku akje firmy byly wyceniane na 150 zlotych, dzisaj okolo 2 i juz nikt w grodisku nie produkuje poszyc samochodowych, niemiec cudotworca sprzedal caly majatek i probuje tchnac zycie w firme na ukrainie. stadion i hotel byly rekach rodziny drzymlow, ale chyba i tego sie juz pozbyli.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Ciekawe
~Hillman
  • 0 / 0
Z Dyskobolią to Legia ma ujemny bilans meczy w Lidze
Generał brygady
  • 0 / 1
Dyskobolia! Mają piękny obiekt, super warunki do treningu. Ciekawe czy kiedyś jakiś biznesmen-zapaleniec piłkarski zainwestuje w klub i chociażby I liga powróci do Grodziska Wielkopolskiego?