News: Jacek Magiera: Nie sztuką jest bawić się mając 18 lat

Rezerwy: Wysoka wygrana w Wieluniu (akt.)

03.09.2014 22:45

(akt. 04.01.2019 12:42)

Piłkarze rezerw Legii wygrali na wyjeździe 4:1 z WKS-em Wieluń. Na boisku pojawili się m.in. Konrad Jałocha, Arkadiusz Piech oraz Igor Lewczuk. Dwa gole strzelił doświadoczny napastnik, a po trafieniu dołożyli Łukasz Moneta i Michał Bajdur. Drużyna prowadzona przez Jacka Magierę zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony i pokonała zespół, który nieźle rozpoczął sezon.

Legioniści od początku spotkania przeważali i dobrze radzili sobie z rywalami, choć pierwszy efekt przyszedł dopiero w 29. minucie. Igor Lewczuk zagrał długą piłkę, do której na połowie WKS-u doszedł Łukasz Moneta i pokonał golkipera gospodarzy. Wkrótce potem kontuzji nabawił się stoper stołecznej ekipy, Cezary Michalak.  Jego występ w konfrontacji z GKP Targówek jest zagrożony. W pierwszej połowie więcej goli nie padło.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia, gdyż tuż po wznowieniu gry Arkadiusz Piech wykończył dobre prostopadłe podanie od Michała Bajdura i podwyższył rezultat. Niecałe pięć minut później role się odwróciły i to "Mieciu" strzelił gola. W 64. minucie do siatki trafili gospodarze, ale kilkadziesiąt sekund później odpowiedział na to doświadoczny napastnik strzałem głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Monetę.

Ostatecznie legioniści wygrali 4:1, a już w weekend zmierzą się w derbach Warszawy z GKP Targówek.

WKS Wieluń - Legia II Warszawa 1:4 (0:1)