News: Rezerwy: Zawisza Rzgów - Legia II 0:1 - Trzy punkty w debiucie Magiery

Rezerwy: Zawisza Rzgów - Legia II 0:1 - Trzy punkty w debiucie Magiery

Marcin Szymczyk, Jan Szurek

08.03.2014 15:00

(akt. 08.12.2018 20:29)

W pierwszym meczu w 2014 roku piłkarze rezerw Legii wygrali w Rzgowie z Zawiszą 1:0 po golu rezerwowego Grzegorza Tomasiewicza w ostatniej minucie meczu. Trener Jacek Magiera w debiucie zaliczył więc cenne trzy punkty.

Fotoreportaż z meczu

Pierwsze spotkanie rezerw Legii w 2014 roku w III lidze przypadło na Rzgów, gdzie legioniści mierzyli się z Zawiszą. W pierwszym składzie znalazło się trzech piłkarzy z kadry pierwszego zespołu - Wojciech Skaba, Alan Fialho i Michał Efir. Wszyscy nie polecą w niedzielę na mecz ze Śląskiem do Wrocławia.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Choć debiut Jacka Magiery w roli pierwszego szkoleniowca mógł się rozpoczać wręcz idealnie. Już w 2. minucie Rafał Parobczyk wychodził sam na sam z bramkarzem, ale sędzia zatrzymał akcję i cofnął ją do faulu na jednym z legionistów na 30 metrze od własnej bramki. Kolejne minuty to gra głównie w środku pola i sporo niedokładności z obu stron. W 27. minucie Michał Efir z sytuacyjnej piłki próbował uderzenia przewrotką, ale atbiter dopatrzył się przy tym faulu i odgwizdał przewinienie. Do przerwy legioności remisowali więc bezbramkowo z Zawiszą w Rzgowie.

Po zmianie stron gra legionistów nie była wiele lepsza, co więcej to gospodarze mieli dwie idealne sytuacje do zdobycie bramki. Najpierw jednak Skaba wybronił pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy, a potem piłka po rykoszecie musnęła zewnętrzną cześć słupka bramki Legii. W końcówce spotkania legioniści przeprowadzili składną akcję. Kamil Kurowski dośrodkował piłke zgrał Robert Bartczak, a Grzegorz Tomasiewicz umieścił piłkę w siatce. Warto zaznaczyć, że była to jedyna klarowna sytuacja naszego zespołu. Legia wygrała jednak 1:0 i zainkasowała cenne trzy punkty.

Na meczu, na trybunach, byli prezes Legii Bogusław Leśnodorski oraz dyrektor sportowy Jacek Mazurek. Po meczu obaj panowie pogratulowali udanego debiutu trenerowi Jackowi Magierze.

Zawisza Rzgów - Legia II Warszawa 0:1
Bramka: Grzegorz Tomasiewicz 90'

Legia II: Skaba - Turzyniecki, Kochański, Alan, Moneta - Bajdur, Kalinkowski, Kurowski. Parobczyk (62' Bartczak) - Efir (62' Tomasiewicz), Arak